درباره ما

 '''مرکز پویانمایی صبا :'''

مرکز صبا در تاریخ 31/3/1374 تحت عنوان شرکت فرهنگی هنری صبا جهت تولیدات برنامه های انیمیشن به پیشنهاد آقای دکتر لاریجانی ریاست محترم وقت سازمان صدا و سیما و تصویب مقام معظم رهبری تاًسیس شد .

هدف راه اندازی صبا :

 1) تامین نیازهای فرهنگی و هنری و اجتماعی و اطلاعاتی و آموزشی و ارشادی و تربیتی جامعه علی الخصوص کودکان و نوجوانان و جوانان کشور و همچنین در زمینه تولید محصولات انیمیشن و پاسخگویی به نیازهای صدا و سیما و علاقمندان به هنر انیمیشن 2) ارائه و فروش خدمات برنامه ای و عرضه محصولات فرهنگی چند رسانه ای 3) تحقیق و پژوهش به منظور دستیابی به موضوعات فرهنگی و روش های پیشرفته و فناوری جدید در زمینه تولید برنامه های انیمیشن 4) سفارش تولید انیمیشن به تیم های تولیدی برگزیده 5) برگزاری دوره های آموزشی کوتاه مدت تخصصی در زمینه موضوع فعالیت مرکز 6) اقدام به تولید مشترک با ارگان ها و سازمان های داخلی و خارجی 7) مبادله محصولات تصویری با سایر افراد حقیقی و حقوقی و موسسات داخلی و خارجی.

از جمله محورهای عمده فعالیت شرکت در بدو تاسیس :

1) آماده سازی فضای کار که شامل:

الف) کارگاه های ساخت عروسک تک فریم و لوازم صحنه مورد نیاز

ب) استودیوهای تلویزیونی مجهز به سیستم ضبط و ادیت صدا و تصویر دیجیتال

ت) استودیو های تدوین ویدئویی و فیلم 16ملیمتری و تدوین کامپیوتری

ث) استودیو های تصویر برداری

ج) استودیوهای تصویر برداری دو بعدی ویدئویی

چ) استودیو های فیلمبرداری تک فریم 35 میلی متری و 16 میلی متری

ح) استودیوهای مجهز به ضبط صدای دیجیتال و دوبلاژ و نمایش فیلم با صدای دالبی سوراند

خ) سایت های مجهز به کامپیوترهای SGI (سیلیکون گرافیکز) و کامپیوترهای pc

د) استودیو های ویژه نقاشی متحرک سنتی

ذ) استودیوی تلوزیونی برای ایجاد افکت های ویژه تصویری کامپیوتری به همراه اتاق های فرمان صدا و تصویر و نور

ر) استودیوی مجازی

2) تجهیزات فنی

3) آموزش نیروی انسانی و اشتغال

4) فعالیت های بخش فرهنگی و پژوهشی

5) فعالیت های بخش تولید

6) و هرسال تولیدات انیمیشن این مرکز با رشدی صعودی نسبت به قبل ادامه یافته و در حال حاضر تیم ها و گروه ها و شرکت های مختلف به تولیدات انیمیشن مشغول هستند.

در سال 1382 پس از گذشت حدود هشت سال از تاسیس شرکت فرهنگی هنری صبا و به صلاح دید رئیس محترم سازمان این حوزه به مرکز فرهنگی هنری صبا تغییر وضیت داد. وجود ویژگیهای فنی و لزوم شرایط مورد نیاز جهت فعالیتهای تولید انیمیشن (کلاسیک و کامپیوتری) و آماده سازی شرکت جهت تولیدات انبوه از جمله دلایلی است که میتوان جهت تبدیل شرکت به مرکز برشمرد.
 از افتخارات مرکز صبا دریافت جوایز متعدد در جشنواره های داخلی و بین المللی از سراسر جهان می باشد که شامل جوایز ، دیپلم افتخار، گواهی شرکت در مسابقات و جشنواره ها است و نیز رشد و توسعه انیمیشن در تمامی نقاط کشور و ارتقا، کیفیت برنامه سازی انیمیشن و افزایش کمی تولیدات انیمیشن از دیگر افتخارات و فعالیت های صبا در طی این سالها می باشد.


ادامه مطلب