اپلیکیشن مرکز پویا نمایی صبا
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

تعداد بازدید:36
روابط عمومی مرکز پویانمایی صبا

تولید ماهیانه ۲۰ ساعت انیمیشن در مرکز پویانمایی صبا

زهرا مفاخر مدیر طرح و برنامه مرکز صبا در برنامه «صبح پارسی» شبکه جام جم گفت: ماهیانه ۲۰ ساعت انیمیشن در مرکز پویانمایی صبا تولید می شود و ما انیمیشن‌های بالای ۵۰۰ قسمت داریم.

زهرا مفاخر گفت: علت نامگذاری ۲۸ اکتبر به عنوان روز انیمیشن آن است که میگویند اولین انیمیشن در این روز ساخته شده است اما حقیقت با این مسئله فرق دارد؛ اولین انیمیشن ساخته شده در جهان به ۵ هزار سال پیش در شهر سوخته باز میگردد که ابتدا طراحیهای مختلف بر روی جام سفالی کشیده شد که با چرخاندن سفال افراد میتوانند حرکت آن طراحیها را ببینند. این مسئله ذوق و هنر ایرانی را به نمایش میگذارد اما متاسفانه کشورهای غربی سعی دارند تمامی ابداعات را به خود اختصاص میدهند. مفاخر ادامه داد: انیمیشن از زیرمجموعههای راهبردی صنایع خلاق است و به دلیل ظرفیت بالایی که دارد مورد توجه قرار میگیرد. این حوزه مبتنی بر ذخایر نامحدود است و میتوان به صورت بینهایت آن را تولید کرد. این صنعت بسیار ایجاد کار میکند و افراد بسیاری میتوانند در آن مشغول به کار شوند. همچنین از آنجایی که مخاطب انیمیشنها کودکان و نوجوانان هستند در نتیجه انیمیشنسازها میتوانند تاثیر بسیاری بر فرهنگ یک کشور بگذارند. وی افزود: طی چهل سال گذشته هنرمندان بسیاری در ایران در انیمیشن فعالیت کردند اما فعالیت متمرکز در این زمینه از سال ۷۴ با دستور رهبرانقلاب صورت گرفت و مجموعه صبا تاسیس شد. هدف این مجموعه پاسخگویی به نیاز رشد کودکان بود اما اکنون تمامی افراد در سنین مختلف مد نظر ما هستند. او اظهار داشت: ما در ایران موضوعات مختلفی را پوشش میدهیم و حوزه کودک و بزرگسال را مورد توجه قرار میدهیم. پایه هر انیمیشنی داستان است که داستانها نیز از فرهنگ یک کشور ساخته میشوند. ما به اندازهای که داستان و فرهنگ داریم انیمیشن در این زمینه تولید نکردیم. مدیر طرح و برنامه مرکز صبا گفت: از آنجایی که مردم دسترسی سریعی به انیمیشنهای خارجی دارند بیش از همه ما را با آنها مقایسه میکنند. باید گفت که ما در هر ماه بیش از ۲۰ ساعت انیمیشن تولید میکنیم که در دنیا تک است. مفاخر افزود: تولید انیمیشنها در خود ساختمان صبا انجام نمی شود و تمامی تولیدات با همکاری تهیهکنندگان و کارگردانان، جدا، تحت نظر مجموعه صبا صورت میگیرد. ما اکنون مجموعههایی بالا ۵۰۰ و ۲۰۰ قسمت داریم که در دنیا با مجموعههای بزرگ در تعداد قسمت رقابت میکنند. اکنون حدود ۸ ماه است که توانستهایم موتور تبدیل طراحی کنیم تا بتوانیم کیفیت انیمیشنهای قدیمی را بروزرسانی کنیم و افزایش دهیم. برنامه صبحگاهی صبح پارسی که از دوشنبه تا جمعه هر هفته ساعت ۹ صبح به تهیه کنندگی علیرضا نظارت از شبکه جام جم پخش می شود، امروز با موضوع روز انیمیشن بر روی آنتن رفت. در این برنامه پس از پخش آیتمها و نماهنگ صبح پارسی؛ محمدامین نبیاللهی و آلاء خامهیار با زهرا مفاخر، مدیر طرح و برنامه مرکز صبا به گفت و گو نشستند.

آخرین اخبار

. «سلام بر ابراهیم» به شبکه دو می‌آید . مرکز پویانمایی صبا با برنامه های متنوع روی انتن شبکه کودک . پویانمایی «مسافر» با موضوع پیاده رویی اربعین . مسافر ( ویژه اربعین ) . قصه های «دشت پرماجرا» برمبنای اعتماد به نسل امروز ترسیم و روایت خواهند شد. . گزارش «جام جم» از پویانمایی های جدید مرکز صبا - هویت ایرانی با انیمیشن های ملی . گفت‌و‌گوی «جام‌جم» با نویسنده و کارگردان «پهلوانان» . «مسافر» همزمان با اربعین حسینی به آنتن می رسد . پخش دو مجموعه انیمیشن در قاب شبکه امید . پویانمایی‌هایی با محوریت زندگی پیامبران . بهره گیری از هویت ایرانی ـ اسلامی در طراحی های بصری «معماهای فرید» . داستان پیامبریِ حضرت صالح (ع) و قوم ثمود در شبکه پنج . خبرنگاری با طعم جنگ و رنگ خون . خالق موسیقی پویانمایی "قصه ما مثل شد "به خاطره ها پیوست . تولیدات تابستانی مرکز پویانمایی صبا . پخش سه مجموعه انیمیشن در قاب شبکه کودک . فصل پنجم پویانمایی رعنا دختر دهقان در دست تولید . روایتی از زندگی شهید هادی در پویانمایی «سلام بر ابراهیم» . «چشمان بیدار» راوی شجاعت و عروج سفیران خبر و تصویر است . ماجراهای سفر۲۱۰ روزه ناوگروه ۸۶ پویانمایی می‌شود . پویانمایی مثل نامه . دیدار مدیران مرکز پویانمایی صبا از فرهنگستان زبان و ادب فارسی . دوره های فشرده کارگردانی تولیدات انیمیشن . تولیدات تابستانی مرکز پویانمایی صبا در راه آنتن . ماندگاری زبان فارسی درقاب پویانمایی . معرفی میراث فرهنگی و آثار تاریخی ایران در پویانمایی «موزه» . «چی شد که این رنگی شدم»؛ با چاشنی طنز آموزشگر مهارت‌های زندگی می شود . بازدید رئیس مرکز پویانمایی صبا و جمعی از مدیران این مرکز ازنمایشگاه بین المللی کتاب . پویانمایی «موزه» در راه تلویزیون‎‎ . پویانمایی «ساعت پویا» در دست تولید‎‎ . سری جدید «جنگل فندق» روی آنتن شبکه پویا . کام شیرین تلویزیون با «شکرستان» . تندیس جشنواره کودک و نوجوان هندوستان برای «فینگیلیا» . «مثل نامه» پویانمایی برای آشنایی کودکان با ضرب المثل های فارسی . سری دوم سریال «دهکده پرماجرا» آماده پخش شد . «خروس زیرک، روباه کلک» با تکنیک جدید روی آنتن خواهد رفت . پهلوانان به شبکه امید رسیدند . نیمه دوم ماه رمضان با «قصه های من و آقاجان» از شبکه پویا . تولید فصل جدید پویانمایی شکرستان . مرکز پویانمایی صبا در سالی که گذشت و در راهی که پیش رو دارد .... . نوروز 1402 با برنامه های متنوع مرکز پویانمایی صبا . درخشش مرکز پویانمایی صبا در نخستین جشنواره تولیدات چندرسانه‌ای میراث فرهنگي . درخشش مرکز صبا در نخستین جشنواره تولیدات چندرسانه ای ميراث فرهنگي . فضاسازی براساس نقاشی مینیاتوری یکی از شاخصه های مثل نامه است/سری جدید مثل نامه نوروز۱۴۰۲ روی آنتن می آید . انیمیشن «جوانمردان» در قاب امید . جلسه مشترک مرکز پویانمایی صبا با معاونت فرهنگی نیروی دریایی ارتش با موضوع ترویج فرهنگ دریا پایه . جشنواره ملی قرآن و عترت برگزیدگان خود را شناخت . گفت‌وگوی «جام‌جم» با مدیران شبکه‌های نسیم، جام‌جم و مرکز صبا . فجر صبا . انتصاب « مدیر تولید فیلم نامه های مصور »در مرکز پویانمایی صبا

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها

تمام حقوق این سایت متعلق به مرکز پویا نمایی مرکز پویا نمایی صبا صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران می باشد.