اپلیکیشن مرکز پویا نمایی صبا
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

تعداد بازدید:122
روابط عمومی مرکز پویانمایی صبا

«خروس زیرک، روباه کلک» با تکنیک جدید روی آنتن خواهد رفت

سری جدید مجموعه پویانمایی «خروس زیرک، روباه کلک» کاری از گروه کودک مرکز پویانمایی صباست که به کارگردانی و تهیه کنندگی.میترا عبدی روزهای پایانی تولید را پشت سر می‌گذارد.

میترا عبدی کارگردان و تهیهکننده این مجموعه میگوید: مضمون و محتوای این مجموعه به گونه ای است که می تواند نقش بسزایی در تربیت و آموزش نسل نوپای امروز و حتی آموزش والدین در راستای روش های درست، پیرامون القای مفاهیم ارزشی و سازنده به فرزندان داشته باشد. کارگردان و تهیهکننده مجموعه پویانمایی خروس زیرک، روباه کلک گفت: مهمترین شاخصه تولید این پویانمایی در چندین فصل را با فاکتور گرفتن از استقبال مخاطبِ هدف، می توان در موزیکال بودن روایت قصهها و بیان نکات آموزشی در بطن ماجراهای این انیمیشن عنوان نمود. وی افزود: محتوای سرگرم کننده این مجموعه توأم با رویکرد آموزش دهنده به مخاطبان کودک خطرات احتمالی در مسیر زندگی و چگونگی مقابله با آنها و نیز پند گرفتن از اتفاقاتی که در هر قسمت از این پویانمایی رقم می خورند، در کنار آموزش نکات تربیتی و اجتماعی در بستر نصایح مادر بزرگ داستان، از مهمترین شاخصههایی این پویانمایی محسوب میشود. ایشان بیان کرد: هر کدام از کاراکترهای این مجموعه به نوبه خود نماد بیرونی دارند و هر کدام سمبل شخصیتهای متفاوتی هستند به عنوان مثال: کاراکتر گل بی بی: نماد شخصیت با تجربه و فهیم . دم طلا: شخصیت سر به هوا و شیطان که عمدتا به دردسر می افتد ولی با بهره گیری از زیرکی و تفکر، خود را نجات می دهد. ابری: سمبل شخصیت محافظ و نگهبان است که در داستان نقش بسزایی در حمایت از خانواده اش برعهده دارد. شنگول و حنا سمبل دوست و همراه هستند که در این انیمیشن ارتباط نزدیکی باکاراکتر اصلی این پویانمایی دارند و روباه نیز نماد شخصیت حقه باز و کلک است که سعی دارد شخصیت اصلی داستان را اغفال کند اگر چه موفق نمیشود. کارگردان این پویانمایی اظهار داشت: کلکی که روباه برای شخصیتهای قصه به کار میبرد در واقع تعلیقی است که در قصهها جریان می یابد تا به واسطه آن میزان درک و توانایی تحلیل مخاطبان نسبت به برخی چالش های موجود در مسیر زندگی گنجانده شود. وی ادامه داد: در سری چهارم این مجموعه علاوه بر ارائه نکات آموزشی در بستر روایت قصههای مختلف، رویارویی با مشکلات، مبحث ناامیدی در کنار پرداختن به این مسئله که با تکیه بر تفکر، اراده و اعتماد به نفس می توان بر مشکلات فائق شد از موضوعاتی هستند که برای مخاطب، مصور خواهند شد. میترا عبدی در پاسخ به این سوال که مرکز پویانمایی صبا تا چه حد در راستای موفقیت این انیمیشن و رسیدن آن به سری چهارم سهیم بوده افزود: این مرکز با بهره گیری از تجربیات مشاورین متخصص خود که در زمینههای داستان و تولید محتوا از سبقه خوبی برخوردار بودند و نیز همراه کردن آنها با گروه تولید خروس زیرک، روباه کلک، زمینه موفقیت این انیمیشن را فراهم نمود. همچنین با سفارش تولید تعداد قابل توجه قسمت های این پویانمایی امکان ارتقاء کار را فراهم نمود. وی اظهار داشت: در لابه لای قصههای این انیمیشن گاهی نیز از موسیقی با ضرب آهنگ بهره گرفته شده و سعی کردیم بیشتر بار آموزشی قصههای این پویانمایی را در قسمت های موزیکال کار قرار دهیم چرا که این قسمتها به لحاظ جذب مخاطب کودک نقش زیادی را از آن خود نموده اند. میترا عبدی گفت: سری چهارم این مجموعه در ۶۴ قسمت ۱۰ دقیقه ای تولید میشود که به جهت کیفیت بصری متفاوت و حتی فراتر از قسمت های تولید شده قبل است.

آخرین اخبار

. صنعت پویانمایی از دیروز تا امروز . قصه افسانه های شب یلدا از مجموعه پویانمایی جوانمردان دیپلم افتخار جشنواره چندرسانه ای میراث فرهنگی را از آن خود کرد. . آموزه ­های رفتاری و اخلاقی در سری جدید «فیل کوچولو» . گرامی داشت هفته بسیج در مرکز صبا . گفت و گو دیباچه با تهیه کننده مجموعه پویانمایی« شکرستان . انیمیشن «پلاک» در قاب شبکه قرآن در هفته بسیج . «قلعه ماهیان» در قاب شبکه پویا . «دشت پرماجرا» به صداگذاری رسید . «چیا» در قاب شبکه فراتر . انیمیشن «گولوبولا» با زیرنویس از شبکه سلامت . روایت مهاجر سرزمین آفتاب در پویانمایی مادر کونیکو . نشست آموزشی پویانمایی در دانشگاه صدا و سیما برگزار شد . نخستین دوره مسابقه پارس آرا مسابقه ملی طراحی و بازارپردازی شخصیت‌های پارسی #پارس_آرا | #کاراکتر_پردازی | #character_pitching . بخش ویژه مسابقه ملی پارس‌آرا با عنوان «شخصیت‌های پارسی و ارتقای فرهنگ عمومی» راه‌اندازی شد. . سری جدید «شکرستان» با روایت رضا بابک . چی شد که این رنگی شدم . انیمیشن «جوانمردان» روی آنتن شبکه امید . تولید پویا نمایی «مادر کونیکو» برای کودکان و نوجوان . تماشای انیمیشن «بازمانده» از قاب شبکه پنج . آغاز تولید مجموعه «کشتی گیران» در مرکز پویانمایی صبا . پخش مجموعه جدید «شکرستان» از شبکه یک سیما . پویانمایی «فیل کوچولو» به منظور مهارت‌آموزی کودکان ساخته شده است . پخش مجموعه انیمیشن «بازمانده» از شبکه قرآن و معارف سیما . ورود سری جدید «کوچولوهای کنجکاو» به شبکه پویا . «مادر کونیکو» روایتی نو از مهاجر سرزمین آفتاب برای مخاطبان . تودیع و معارفه در مرکز صبا . انیمیشن "بی‌پلاک" رونمایی شد / هفت فصل جدید انیمیشن «سلام بر ابراهیم» تولید می‌شود . انیمیشن « آقا معلم و بچه ها» در مدرسه تلویزیون . «سلام بر ابراهیم» به شبکه دو می‌آید . مرکز پویانمایی صبا با برنامه های متنوع روی انتن شبکه کودک . پویانمایی «مسافر» با موضوع پیاده رویی اربعین . مسافر ( ویژه اربعین ) . قصه های «دشت پرماجرا» برمبنای اعتماد به نسل امروز ترسیم و روایت خواهند شد. . گزارش «جام جم» از پویانمایی های جدید مرکز صبا - هویت ایرانی با انیمیشن های ملی . گفت‌و‌گوی «جام‌جم» با نویسنده و کارگردان «پهلوانان» . «مسافر» همزمان با اربعین حسینی به آنتن می رسد . پخش دو مجموعه انیمیشن در قاب شبکه امید . پویانمایی‌هایی با محوریت زندگی پیامبران . بهره گیری از هویت ایرانی ـ اسلامی در طراحی های بصری «معماهای فرید» . داستان پیامبریِ حضرت صالح (ع) و قوم ثمود در شبکه پنج . خبرنگاری با طعم جنگ و رنگ خون . خالق موسیقی پویانمایی "قصه ما مثل شد "به خاطره ها پیوست . تولیدات تابستانی مرکز پویانمایی صبا . پخش سه مجموعه انیمیشن در قاب شبکه کودک . فصل پنجم پویانمایی رعنا دختر دهقان در دست تولید . روایتی از زندگی شهید هادی در پویانمایی «سلام بر ابراهیم» . «چشمان بیدار» راوی شجاعت و عروج سفیران خبر و تصویر است . ماجراهای سفر۲۱۰ روزه ناوگروه ۸۶ پویانمایی می‌شود . پویانمایی مثل نامه . دیدار مدیران مرکز پویانمایی صبا از فرهنگستان زبان و ادب فارسی

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها

© تمام حقوق این سایت متعلق به مرکز پویا نمایی صبای صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران است.
تمام حقوق این سایت متعلق به مرکز پویا نمایی مرکز پویا نمایی صبا صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران می باشد.