اپلیکیشن مرکز پویا نمایی صبا
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

تعداد بازدید:18
روابط عمومی مرکز پویانمایی صبا

قصه های «دشت پرماجرا» برمبنای اعتماد به نسل امروز ترسیم و روایت خواهند شد.

انیمیشن «دشت پرماجرا» عنوان مجموعه ای از گروه نوجوان مرکز پویانمایی صباست که به کارگردانی و تهیه کنندگی امیرحسین صالحی این روزها مراحل پایانی فصل اول را سپری می کند تا برای پخش از شبکه های سیما روانه آنتن گردد.

این مجموعه در ۵۲ قسمت و در قالب ۴ فصل تولید خواهد شد. این مجموعه با توجه به لزوم آشنایی مخاطب نوجوان با مواردی همچون، دشمن شناسی، نفوذ بیگانه، اهمیت مقاومت و ایستادگی در مقابل دشمن، استقلال سرزمین و ... مرحله تولید را سپری نمود. امیرحسین صالحی کارگردان مجموعه انیمیشن دشت پرماجرا گفت: مهمترین رویکرد و شاخصه ای که این انیمیشن برمبنای آنها موضوع و سوژه ی خود را استوار نموده مبحث اشغال و همچنین اعتماد به نسل جدید است که سعی شده با نگاهی متفاوت و بکر به آنها پرداخته شود. صالحی ادامه داد: این مجموعه به بررسی و واکاوی چالش های تصمیم گیری در مسیر زندگی و حکمرانی مواجه با مشکلات موجود در تعاملات خوش بینانه در قالب روایت ماجراهای پرفراز نشیب و جذاب به آنها می پردازد. وی بیان کرد: این مجموعه در حال حاضر با فرمت FULL HD و تکنیک 3 بعدی در حال تولید می باشد. کارگردان این مجموعه گفت: در این سری از مجموعه دشت پرماجرا سعی کردیم در لابه لای قصه ها از مباحث طنز گونه نیز بهره بگیریم تا ضمن تلطیف فضای کار، به لحاظ جذب مخاطب نیز عملکرد مطلوب تری ارائه نمائیم. البته قصه ها توسط تیم نویسنده با سرپرستی مرکز پویانمایی صبا به نگارش در آمده و لذا در فصل اول با اعمال تغییرات کمی در ساختار قصه تلاش نمودیم تا حال و هوای آن را به لحاظ روایی پر کشش تر کنیم و از فصل دوم به بعد با بازنویسی بیشتر سعی کردیم روایت داستان ها را به سمتی ببریم که در حین متنوع بودن سرگرم کننده تر و شیرین تر ترسیم و روایت شوند. همچنین پیش تولید این اثر توسط هنرمندان خوش فکر و توانای ایرانی قبل از جدی شدن مبحث بهره گیری از هوش مصنوعی انجام پذیرفته است. و استاد محمد خیراندیش که پیش از این تولید انیمیشن سینمایی پسر دلفینی را برعهده داشته طراحی کاراکترهای مجموعه دشت پرماجرا را برعهده دارند. همچنین داود اسدالهی که مدیر تولید انیمیشن سینمایی پسر دلفینی را به سرانجام رسانده، مدیر تولید و فنی این مجموعه را نیز آغاز و به اتمام خواهند رساند. تهیه کننده و کارگردان این مجموعه بیان کرد: این اثر در راستای همسو بودن با نیازهای آموزشی گروه سنی نوجوان و حتی کودکان و نیز تفهیم بهتر و موثر مباحث ارزشی، اخلاقی و آموزشی سعی کرده با همکاری نسل امروز در تولید مجموعه، موضوع نواندیش بودن نسل جدید و موفقیت آنها در مسیر یافتن راهکارهای متنوع، برای گذشت از موانع زندگی را نیز ترسیم و مصور سازد و از این طریق، جذابیتی معما گونه را در لابه لای قصه های خود برای مخاطب کودک و نوجوان ایجاد نماید . وی افزود: در این پروژه از انجین گیم برای خروجی و رندر استفاده شده که نسبت به تجربه های قبلی، چالش های جدیدی به همراه داشت. از طرفی، فانتزی بودن اثر و تناسبات متفاوت کاراکترها برای انتقال به انجین از چالش هایی بود که توسط همکاران توانمند در مجموعه پویانمایی صبا به سرانجام رسید. همچنین خروجی متفاوت تصویر از جهت نورپردازی و رندر از دیگر چالش هایی بود که توانستیم با موفقیت از آن عبور کنیم. صالحی با بیان اينکه قصه دشت پرماجرا قصه پرتکرار اشغال و مقاومت ضربه زدن به همدلی و خودباوری است تصریح کرد: شکل فانتزی اثر و همچنین خروجی آن تفاوت های قابل توجهی را برای بیننده نسبت به انیمیشن هایی که تا کنون دیده به همراه خواهد داشت. البته تم و شکل داستان ها در طول روایت جذاب تر و به روز شده اند. گفتنی است داستان این مجموعه درباره ماجرا در دشت با حضور حیوانات مختلف و حوادثی است که برای آنها اتفاق می افتد روایت می شود.

آخرین اخبار

. صنعت پویانمایی از دیروز تا امروز . قصه افسانه های شب یلدا از مجموعه پویانمایی جوانمردان دیپلم افتخار جشنواره چندرسانه ای میراث فرهنگی را از آن خود کرد. . آموزه ­های رفتاری و اخلاقی در سری جدید «فیل کوچولو» . گرامی داشت هفته بسیج در مرکز صبا . گفت و گو دیباچه با تهیه کننده مجموعه پویانمایی« شکرستان . انیمیشن «پلاک» در قاب شبکه قرآن در هفته بسیج . «قلعه ماهیان» در قاب شبکه پویا . «دشت پرماجرا» به صداگذاری رسید . «چیا» در قاب شبکه فراتر . انیمیشن «گولوبولا» با زیرنویس از شبکه سلامت . روایت مهاجر سرزمین آفتاب در پویانمایی مادر کونیکو . نشست آموزشی پویانمایی در دانشگاه صدا و سیما برگزار شد . نخستین دوره مسابقه پارس آرا مسابقه ملی طراحی و بازارپردازی شخصیت‌های پارسی #پارس_آرا | #کاراکتر_پردازی | #character_pitching . بخش ویژه مسابقه ملی پارس‌آرا با عنوان «شخصیت‌های پارسی و ارتقای فرهنگ عمومی» راه‌اندازی شد. . سری جدید «شکرستان» با روایت رضا بابک . چی شد که این رنگی شدم . انیمیشن «جوانمردان» روی آنتن شبکه امید . تولید پویا نمایی «مادر کونیکو» برای کودکان و نوجوان . تماشای انیمیشن «بازمانده» از قاب شبکه پنج . آغاز تولید مجموعه «کشتی گیران» در مرکز پویانمایی صبا . پخش مجموعه جدید «شکرستان» از شبکه یک سیما . پویانمایی «فیل کوچولو» به منظور مهارت‌آموزی کودکان ساخته شده است . پخش مجموعه انیمیشن «بازمانده» از شبکه قرآن و معارف سیما . ورود سری جدید «کوچولوهای کنجکاو» به شبکه پویا . «مادر کونیکو» روایتی نو از مهاجر سرزمین آفتاب برای مخاطبان . تودیع و معارفه در مرکز صبا . انیمیشن "بی‌پلاک" رونمایی شد / هفت فصل جدید انیمیشن «سلام بر ابراهیم» تولید می‌شود . انیمیشن « آقا معلم و بچه ها» در مدرسه تلویزیون . «سلام بر ابراهیم» به شبکه دو می‌آید . مرکز پویانمایی صبا با برنامه های متنوع روی انتن شبکه کودک . پویانمایی «مسافر» با موضوع پیاده رویی اربعین . مسافر ( ویژه اربعین ) . قصه های «دشت پرماجرا» برمبنای اعتماد به نسل امروز ترسیم و روایت خواهند شد. . گزارش «جام جم» از پویانمایی های جدید مرکز صبا - هویت ایرانی با انیمیشن های ملی . گفت‌و‌گوی «جام‌جم» با نویسنده و کارگردان «پهلوانان» . «مسافر» همزمان با اربعین حسینی به آنتن می رسد . پخش دو مجموعه انیمیشن در قاب شبکه امید . پویانمایی‌هایی با محوریت زندگی پیامبران . بهره گیری از هویت ایرانی ـ اسلامی در طراحی های بصری «معماهای فرید» . داستان پیامبریِ حضرت صالح (ع) و قوم ثمود در شبکه پنج . خبرنگاری با طعم جنگ و رنگ خون . خالق موسیقی پویانمایی "قصه ما مثل شد "به خاطره ها پیوست . تولیدات تابستانی مرکز پویانمایی صبا . پخش سه مجموعه انیمیشن در قاب شبکه کودک . فصل پنجم پویانمایی رعنا دختر دهقان در دست تولید . روایتی از زندگی شهید هادی در پویانمایی «سلام بر ابراهیم» . «چشمان بیدار» راوی شجاعت و عروج سفیران خبر و تصویر است . ماجراهای سفر۲۱۰ روزه ناوگروه ۸۶ پویانمایی می‌شود . پویانمایی مثل نامه . دیدار مدیران مرکز پویانمایی صبا از فرهنگستان زبان و ادب فارسی

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها

© تمام حقوق این سایت متعلق به مرکز پویا نمایی صبای صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران است.
تمام حقوق این سایت متعلق به مرکز پویا نمایی مرکز پویا نمایی صبا صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران می باشد.