تعداد بازدید : 784 - تاریخ خبر : 1398/07/02 - 16:15
استقبال چهره های سینمایی برای دوبله تولیدات مرکز صبا

مدیر دوبلاژ معاونت سیما از آمادگی و استقبال چهره های مشهور و نام های آشنای سینمای ایران برای همکاری با واحد دوبلاژ سیما و برای دوبله آثار پویانمایی مرکز صبا خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی مرکز پویانمایی صبا، مجتبی نقی ئی گفت: همکاران و صداپیشگان واحد دوبله سیما امروزه با افتخار و انگیزه بالا، خود را جزیی از خانواده صبا دانسته و آثار پویانمایی این مرکز را دوبله می کنند چراکه تشخیص می دهند تولیدات این مرکز در سالهای اخیر بسیار کیفی شده و فردی آشنا با فرآیند تولید تلویزیونی، مرکز صبا را اداره و هدایت می کند.


وی افزود: جایگاه ایران در حوزه دوبله به هیچ عنوان قابل مقایسه با دیگر کشورها و حتی کمپانی های بزرگی مانند هالیوود نیست. در برخی کشورها مانند روسیه، دو یا سه نفرکل فیلم را دوبله می کنند. در هالیوود بیشتر به چهره ها و سلبریتی ها تکیه داشته و آنها جدای از یکدیگر بخش هایی از فیلم را دوبله می کنند.


نقی ئی گفت: دوبله جدا جدا باعث می شود آن حس هنری موجود در دوبله فیلم از بین برود اما در ایران هنرمندان ساعت ها کنار هم می نشینند و حس خوبی را در تعامل همزمان صداها ایجاد کرده و به مخاطب منتقل می کنند. لذا دوبله در ایران یک مدل و شکل منحصربفرد دارد. حتی موفقیت سریال های پخش شده کره ای و ژاپنی در شبکه های رسانه ملی در سالهای اخیر، مرهون دوبله های خوب و با احساس هنرمندان صداپیشه است.


در ادامه جلسه آقای محمدرحیم لیوانی، رییس مرکز پویانمایی صبا ضمن قدردانی از تلاش های صادقانه واحد دوبلاژ سیما با این مرکز گفت: تقریباً تمام آثار تولیدی مرکز صبا در واحد دوبلاژ سیما دوبله می شود. روزگاری فقط یک مدیر تولید و تعداد اندکی از صداپیشگان برای صداگذاری پویانمایی های صبا فعالیت می کردند اما امروزه شاهد فعالیت و همکاری حدود 9 مدیر دوبلاژ و ده ها صداپیشه برای آثار این مرکز هستیم که این امر بر کیفیت و تنوع آثار تولیدی افزوده است.


رییس مرکز پویانمایی صبا افزود: این افزایش فعالیت ها نشان از افزایش تعامل و همکاری های دو طرف می باشدکه نویدبخش روزهای بهتری است.


لیوانی استفاده از صداهای جدید و چهره های سینمایی و حتی حضور خود کودکان و خردسالان برای دوبله روی آثار پویانمایی را فرصتی مغتنم هم برای هنرمندان و هم برای رسانه ملی دانست و بر آن تاکید کرد.

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان