تعداد بازدید : 834 - تاریخ خبر : 1398/07/09 - 13:53
مدیر آرشیو مرکز صبا منصوب شد

در مراسمی با حضور مدیرکل آرشیو رسانه ملی مدیر آرشیو مرکز پویانمایی صبا معرفی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سیما، مهندس حسین مهدیان در مراسم معارفه مدیر آرشیو مرکز صبا گفت: واحد آرشیو در تمام رسانه ها، بخشی حساس و مهم است و در حقیقت حافظه و سابقه هر رسانه محسوب می شود و رسانه ملی با دارا بودن آرشیوی غنی امتیاز ویژه ای دارد.

وی ادامه داد: مرکز صبا از آرشیوی غنی در حوزه پویانمایی کشور برخوردار است که آن را از دیگر بخش ها متمایز کرده است.

مهدیان افزود: مرکز پویانمایی صبا با خلق شخصیت های انیمیشنی فراوان ظرفیت ثبت جهانی را دارد و این مهم فرصت خوبی برای مرکز صبا است.

مدیرکل آرشیو سازمان صدا و سیما تصریح کرد: حضور در فضای مجازی و فعالیت در بستر اینترنت فرصتی مغتنم برای گسترش فعالیت های آرشیو سازمان صدا و سیما می تواند باشد.

وی افزود: فعال شدن نرم افزار میراث جام جم نمونه موفقی از به اشتراک گذاشتن منابع غنی آرشیو شبکه ها و مراکز استان ها و خدمات دهی آرشیو رسانه ملی به بخش های مختلف و متقاضی سازمان است.

همچنین در این جلسه رییس مرکز پویانمایی صبا از حضور مدیرکل و مدیران آرشیو سازمان در این مرکز قدردانی کرد و گفت: در صنعت جهانی پویانمایی، برخورداری از یک آرشیو غنی و قوی برای هر واحد تولیدکننده انیمیشن یک ضرورت و الزام است که این ضرورت و تقویت مستمر آن در مرکز صبا بیشتر به چشم می آید.

محمدرحیم لیوانی افزود: نمودار تولید پویانمایی مرکز صبا روندی صعودی را نشان می دهد و پیش بینی می شود تا پایان امسال میزان آثار از 200 ساعت عبور کند. چشم انداز تولیدات پویانمایی مرکز صبا در پایان سال 1401 گذشتن از مرز 500 ساعت تولید انیمیشن است.

در پایان این جلسه، آقای محمدرضا عباس پور به عنوان مدیر جدید آرشیو مرکز پویانمایی صبا منصوب و معرفی شد و از زحمات آقایان حسین محمودی و یوسف بشارتی سرپرستان قبلی آرشیو مرکز قدردانی به عمل آمد.

 

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان