تعداد بازدید : 20 - تاریخ خبر : 1398/11/14 - 15:07
معاون سیما:
صاحبان آثار باید در بازارهای جهانی حضور پیدا کنند/ رسانه ملی زمینه را فراهم می کند

دکتر مرتضی میرباقری معاون سیما در مراسم رونمایی از انیمیشن 4k «چیا» گفت: فراهم کردن تمهیدات حقوقی و قانونی برای حضور فعالان هنر پویانمایی در بازارهای جهانی از برنامه های رسانه ملی بوده تا صاحبان آثار از منافعش بهره مند شوند.

 

به گزارش روابط عمومی مرکز پویانمایی صبا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سیما؛ به مناسبت ایام الله دهه فجر، انیمیشن «چیا» با حضور میرباقری معاون سیمای رسانه ملی، رئیس و مدیران مرکز صبا و عوامل ساخت و تهیه این پویانمایی رونمایی شد.

دکتر مرتضی میرباقری معاون سیمای رسانه ملی در مراسم رونمایی از انیمیشن پویانمایی رسانه ملی با کیفیت 4k با تبریک ایام الله دهه فجر گفت: ما این روزها در بین چند یوم الله هستیم. دو یوم الله که در هفته های اخیر اتفاق افتاد که یکی از آن ها شهادت حاج قاسم سلیمانی و قدردانی عظیم مردم ایران از مجاهد و سردار بزرگ اسلام و متعاقب آن قدرت نمایی باشکوه و با اقتدار جمهوری اسلامی در برابر آمریکای جنایتکار در حمله به پایگاه آمریکایی عین الاسد در بغداد که باعث افتخار و عزت ایران اسلامی شد و هم اکنون که ایام الله دهه فجری انقلاب را سپری می کنیم.

با آن که آمریکای جنایتکار چه قبل از پیروزی انقلاب و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، تلاش های مذبوحانه انجام دادند که جمهوری اسلامی در این جایگاهی که باید باشد قرار نگیرد اما علی رغم تمام شیطنت هایی که انجام دادند انقلاب اسلامی پیروز شد و در جنگ تحمیلی هم با وجود اینکه کشورهای زیادی مقابل جمهوری اسلامی قرار داشتند، دوران دفاع مقدس با افتخار طی شد و با این حضور همیشگی مردم در صحنه و حمایت از نظام مقدس جمهوری اسلامی و ایثارگری های مردم در طی چهار دهه که از عمر انقلاب می گذرد شاهد عزت و سربلندی کشورمان و پیشرفت در زمینه های مختلف بوده ایم.

معاون سیما افزود: آن چه که در بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری آمده و تثبیت شده است که در دوران انقلاب دستاوردهای بسیاری برای کشورمان حاصل شد و توانستیم با استقلال برای سرنوشت کشورمان تصمیم بگیریم و به مرزهای دانش و پیشرفت در زمینه های مختلف نزدیک کردیم. هم اکنون که در آستانه یوم الله 22 بهمن هستیم با چهلمین سالگرد شهادت سردار سلیمانی و شهدای کرمان و گرامیداشت یاد شهدای سانحه هوایی مصادف شده است و رسانه ملی به عنوان یک عنصر محوری همواره در بطن این اتفاقات حضور داشت .

معاون سیما ادامه داد: وظیفه ما در رسانه ملی این است که سبد مصرفی رسانه مردم را با کیفیت بالا تولید و عرضه کنیم و بخشی از این سبد مصرفی هم قشر خردسال، کودک و نوجوانان ما را در برمی گیرد مربوط به مجموعه های پویانمایی است. در این زمینه ما از نظر نیروی انسانی از بضاعت قابل اعتنایی برخورداریم و کشورهای اطراف هم به صور مختلف می خواهند از این ظرفیت انسانی استفاده یا سوء استفاده کنند و این ظرفیت به طور کامل در اختیار تولید ما قرار نگیرد. علی القاعده وظیفه ما این است که زمینه های لازم را برای فعالیت تمام این عزیزان فراهم کنیم. ما برای این امر چندین جلسه را با آقای لیوانی رئیس مرکز صبا داشتیم تا موانع را شناسایی کنیم و استفاده از ظرفیت عظیم انسانی را شناسایی کردیم.

وی با بیان این که چرخه تولید باید استاندارد و شرایط برای فعالان پویانمایی فراهم باشد ادامه داد: ریاست محترم سازمان صداوسیما در این باره تاکیداتی داشته و گزارشی را هم خدمت مقام معظم رهبری در این زمینه داشته است و ما باید این چرخه را به‌صورت یک صنعت ببینیم.

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان