تعداد بازدید : 643 - تاریخ خبر : 1398/11/30 - 14:10
«ملوچ» در قاب پویا

پویانمایی «ملوچ» از تولیدات مرکز صبا هر روز از شبکه پویا پخش می شود.

 

به گزارش روابط عمومی مرکز پویانمایی صبا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سیما؛ مجموعه انیمیشن «ملوچ» مجموعه ای 52 قسمتی است که با تکنیک انیمیشن عروسکی برای مخاطب خردسال به کارگردانی مهدی خرمیان و تهیه کنندگی مرکز پویانمایی صبا تولید و هم اکنون در کنداکتور پخش شبکه پویا قرار گرفته است.
این انیمیشن با تمرکز برمسائل روان شناختی کودک، مانند پرورش استعدادهای کودک، ترس از تاریکی و... تولید شده است. داستان‌هایی کوتاه در مورد پسری به نام آرش همراه با آدم‌آهنی به نام ملوچ که دوست آرش است و با هم داستان‌های مجموعه ملوچ را می‌سازند.
در این داستان‌ها به مسائل روزمره‌ای همچون ارتباط با دیگران، ترس از تاریکی و تنهایی، رعایت نظم و انضباط، وقت‌شناسی و... پرداخته شده است. همچنین سعی شده عروسک‌ها از لحاظ بصری و ساختاری متفاوت باشند به طوری که عروسک‌ها در نماهای نزدیک هم، بسیار زیبا و خوب دیده شوند. عروسک‌ها از نظر مفصل و اسکلت با عروسک‌هایی که اسکلت‌های سنتی دارند متفاوت هستند.
در این عروسک‌ها از اسکلت‌های پلاستیکی استفاده شده است و در کف پاهای این عروسک‌ها به جای پیچ، آهن ربای ظریفی کار گذاشته شده که باعث تمیز ماندن دکور و جلوگیری از سوراخ شدن کف دکور می‌شود.
عوامل ساخت مجموعه انیمیشن ملوچ عبارتند از نویسندگان، صنم امامی، مسعود ترنجی، حامد مهریزی زاده. انیماتورها، اژدر دلداده و مهدی خرمیان. تصویربرداران، امین سعیدی و محمد حماسی. افکت، محسن موسوی. طراح کاراکتر، ارشاد میرشجاعی. طراح فضا، جعفر سلیم زاده و فاطمه مسچی. ساخت عروسک و آکسسوار، مریم زینل زادگان. تدوین، رضا حماسی و مجری طرح، محسن شوقی نیا هستند.

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان