تعداد بازدید : 32 - تاریخ خبر : 1398/12/14 - 12:10
هزار افسان در قاب فرهیختگان

انیمیشن مجموعه « هزار افسان » ساخته شده در مرکز پویانمایی صبا هر روز از شبکه 4 پخش می شود.

به گزارش روابط عمومی مرکز پویانمایی صبا، انیمیشن « هزار افسان» یک مجموع از قصص شاهنامه فردوسی است که با بهره گیری از هنر مینیاتور تولید شده و هر روز ساعت 50 : 12 از شبکه چهار به نمایش در می آید.

« هزار افسان » به تهیه¬کنندگی اصغرصفار و کارگردانی اصغر صفار و عباس جلالی یکتا و به قلم افسانه بخشی به رشته تحریر درآمده و اقتباسی آزاد از داستان¬های شاهنامه بدون کلام به تصویر کشیده شده است. هر داستان در ۷ دقیقه طراحی شده و موسیقی، این داستان و حتی افکت های قصه را بیان می کند. در این مجموعه تلاش شده تا داستانهای کمتر شنیده شده از شاهنامه به تصویر کشیده شود.

این مجموعه توانسته در جشنواره ‌های مختلف ملی و بین المللی موفقیت‌هایی زیادی کسب کند. از جمله جشنواره گلدکوین صربستان، جشنواره بین‌المللی فیلم CICFF کلکته هند، جشنواره بین‌المللی فیلم‌های ایرانی سانفرانسیسکو آمریکا و در جشنواره های داخلی هم جوایز مختلفی را از آن خود کرده که شامل پروانه زرین بهترین کارگردانی از جشنواره فیلم کوتاه اصفهان، تندیس بهترین کارگردانی از جشنواره فیلم کوتاه سما، جایزه ویژه هیات داوران از جشنواره فیلم کوتاه موج کیش و نامزد بهترین کارگردانی در جشنواره فیلم شهر و تندیس نقره ای و دیپلم افتخار بهترین فضاسازی در دومین جشنواره ملی پویانمایی را توانست از آن خود کند.
از دیگر عوامل این مجموعه عبارتند از کارگردان فنی و سرپرست متحرک سازی: مهدی درویشانی
فضا سازی: امیر معین
ترکیب بندی: زینب تسبندی
انیماتیک: عباس جلالی یکتا
طراح پس زمینه: هومان خیراندیش
موسیقی: میلاد موحدی
طراح شخصیت: سعید عبدیزدان و اصغر صفار
طراحی افکت: محمد بابا کوهی و دیگر هنرمندان...

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان