تعداد بازدید : 22 - تاریخ خبر : 1398/12/14 - 12:12
قاب امید میزبان پویانمایی «سعدی»

انیمیشن «بوستان سعدی» از تولیدات مرکز پویانمایی صبا هر روز و در دو نوبت از شبکه امید پخش می شود.

 

 

به گزارش روابط عمومی مرکز پویانمایی صبا، مجموعه انیمیشن «بوستان سعدی» شامل حکایاتی زیبا از بوستان سعدی برای مخاطب کودک و نوجوان است که با تکنیک دو بعدی به کارگردانی ملوس مراد در26 قسمت 10 دقیقه ای و در این مرکز تولید شده و هر روز ساعت 7:45 و 17:45 از شبکه امید پخش می شود.

مجموعه «بوستان سعدی» داستان های است که بر اساس حکایات، پندها و اندرزهایی برگرفته از بوستان، اثر ارزنده سعدی شیرازی تهیه شده است در این مجموعه تلاش شده تا در متن اصلی کمترین دخل و تصرف صورت گیرد.

در این مجموعه سعدی نظاره گر داستان است و نقش راوی را در داستان ایفا می‌کند و اشعاری را می‌خواند، مردم کوچه بازار به طور سنتی طراحی و نقاشی شده اند اما برای ارتباط بهتر مخاطب با شخصیت های داستانی از دیالوگ های عامیانه‌تری استفاده شده است.

این مجموعه برای کودک و نوجوان و آشنایی بیشتر این قشر با هنرمندان و شاعران فارسی زبان و پی بردن به فرهنگ و زبان گذشتگان ساخته شده و آثار این هنرمندان به لحاظ تأثیرگذاری بیشتر بصری، به صورت انیمیشن ساخته می شود. در این کار سعی شده است که سادگی فضا و شخصیت ها به لحاظ زمانی کاملاً در طراحی ها رعایت شود. چهره ها، تن پوشها و حتی نوع چیدمان وسایل زندگی و نوع بازارها و محیط شهر و کاخ های آن زمان حاکی از زندگی در قرن هفتم دارد. داستان این مجموعه حاوی پیام ها و پندهایی است که در خور فهم کودکان و نوجوانان می باشد.

برخی از عوامل این مجموعه عبارتند از نویسندگان: مجید راستی، علی صمیمی زاد، با بازبینی جلال الدین اکرمی؛ انیماتورها: بهنام برنجی، نگین طاهری، سعید جلالیه، شهلا قاسمیان، جواد ابراهیم خانی، آرزو صائب؛ موسیقی: فرهاد هراتی و دیگر هنرمندان...

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان