تعداد بازدید : 31 - تاریخ خبر : 1398/12/14 - 12:14
صبا و سیما

آموزش از راه دور به وسیله رادیو و تلویزیون و آموزش الکترونیکی از طریق سایت¬ها و کانال-های تحت وب در چند دهه گذشته یکی از امتیازات نظام آموزشی کشورهای توسعه یافته است.

 

 

به گزارش روابط عمومی مرکز پویانمایی صبا، اگرچه آموزش رخ به رخ، حضور در کلاس درس و تعامل مستقیم معلم و شاگرد، اثرپذیری آموزش را بالاتر می برد اما در مواردی مانند بُعد مسافت، کمبود دانش آموز یا معلم، بدی آب و هوا، حوادث طبیعی، بیماری، مشغله روزانه، آموزش بزرگسالان و بسیاری دیگر امکان برقراری کلاس درس و حضور دانش آموز و معلم میسور نمی شود لذا در این موارد آموزش از راه دور بهترین روش برای تدریس و جلوگیری از اُفت تحصیلی دانش آموزان است.

مدیران و برنامه سازان آموزشی در شبکه های تلویزیونی وقتی می توانند اثرگذاری این نوع آموزش از راه دور را در نزد دانش آموزان افزایش دهند که بهترین قالب برنامه سازی و جذاب ترین جلوه های بصری و محتوایی را بکار گیرند تا باعث افزایش میل به یادگیری و انگیزه در دانش آموزان شوند.

کشور ما ایران، مدتی است که با بیماری ناشناخته و مُسری کووید 19 یا همان ویروس کرونا درگیر شده است به طوری که مدارس و دانشگاه ها و بسیاری از اماکن عمومی تعطیل شده اند و هر دقیقه از طریق رسانه های خبری اطلاعات تازه تری از این بیماری به مردم اطلاع رسانی می شود. در این میان، سازمان صدا و سیما نقش بسیار مهمی در اطلاع رسانی دقیق و آگاه سازی عمومی دارد و علاوه بر این کار، برنامه های آموزشی متنوعی را از طریق شبکه های تلویزیونی خود به خصوص شبکه های آموزش و 2 سیما تدارک دیده است تا از اُفت تحصیلی دانش آموزان جلوگیری کند.

در این میان، مرکز پویانمایی صبا با تجربه 3 دهه تولید انیمیشن در قالب ها و تکنیک های مختلف نیز پویانمایی های جذابی را که با رویکرد آموزشی تولید کرده است در اختیار این شبکه ها قرار داده تا در این نهضت آموزش از راه دور مشارکتی فعال و موثر داشته باشد. برخی از انیمیشن های آموزشی این مرکز به ترتیب ذیل معرفی می شود.

1 – مهارت های زندگی با بیش از 500 قسمت
2 - آبی تر از رویا با اجرا و نویسندگی خانم گیتی خامنه شامل 29 داستان
3 - علوم نارنجی در 26 قسمت
3 - کی میگه ریاضی سخته؟ در133 قسمت
4 - خاله سارا در 13 قسمت
5 - گولوبولا در 78 قسمت
6 - لذت دانایی در200 قسمت
7 - کلاس اولی ها در 6 قسمت
8 - چهل سال علم و عمل در 30 قسمت
9 - پند پارسی در 39 قسمت
10 - ماجراهای هوشی خان در26 قسمت
11 - آقا معلم و بچه ها در 52 قسمت
12 – مدرسه ای در جنگل در 26 قسمت
13 - من و کتاب در 40 قسمت
14 - پسر کاغذی در 26 قسمت
به امید آنکه بتوانیم با همدلی و مساعی مشترک تمام ایرانیان، چهره ی این بیماری را از صفحه اجتماع خویش پاک کنیم.

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان