تعداد بازدید : 59 - تاریخ خبر : 1399/05/27 - 10:06
آغاز پخش انیمیشن 4k «چیا» از شبکه پویا

اولین مجموعه پویانمایی رسانه ملی با کیفیت4k به نام « چیا» ساخته مرکز پویانمایی صبا و به تهیه کنندگی و کارگردانی امیر سحرخیز هر روز ساعت 9 صبح و 30 / 12 ظهر از شبکه پویا پخش می شود.

به گزارش روابط عمومی مرکز صبا، شخصیت اصلی داستان، پسر بچه ای به نام چیا است که درحال یادگیری و شناخت محیط پیرامون خود می باشد. برای او ساده ترین اتفاقات و مسائل زندگی تازگی دارد. چیا در این مجموعه پسری کنجکاوی است که با پدر و مادر خود زندگی می کند، عروسکی پارچه ای به اسم شیرابی (آقای شیر) دارد که در حضور او جان می گیرد و در مواقع دیگر بی جان است. دوست دیگری به نام زنبورک دارد که داخل باغچه خانه شان زندگی می کند و در مسیر یادگیری و آموختن او را همراهی می کند و فضایی شاد ایجاد می کند.
زنبورک دوستانی مثل شاپرک و کفشدوزک دارد که در بعضی قسمت ها دیده می شوند. در هر قسمت از این مجموعه، سوالی در ذهن چیا به وجود می آید که او را برای دانستن و آموختن مشتاق می کند چیا به دنبال جواب سوالش از دوستان خود شیرابی و زنبورک کمک می گیرد و در نهایت با رسیدن به جواب، مطلب تازه ای از خودش و دنیای اطرافش یاد می گیرد.
موضوعات این مجموعه پیرامون آشنایی با حواس پنجگانه و یادگیری و شناخت فصل ها، اشکال هندسی، اندازه اجسام حواس پنجگانه، بازی، نقاشی، اعداد، انواع پرنده و گیاهان، رویارویی با ترس ها و شناخت اجسام خطرناک، اهمیت تغذیه انواع طعم و مزه، اهمیت نظم و نظافت، بهداشت دهان و دندان، اهمیت ورزش، اهمیت کتابخوانی و کمک در کارمنزل و ... است.

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان