مشاهده خبر

روابط عمومی مرکز پویانمایی صبا

نوروز 1401 با برنامه های متنوع مرکز پویانمایی صبا

مرکز پویانمایی صبا با تولید ویژه برنامه های جذاب و متنوع ، نوروز 1401 میهمان مخاطبان شبکه های مختلف سیما خواهد بود.

این مرکز 20 عنوان مجموعه و سریال جدید (به مدت کل 3725 دقیقه) برای  نوروز 1401  به شرح ذیل تدارک دیده است .

 

*"پهلوانان" عنوان مجموعه انیمیشنی از مرکز پویانمایی صبا است که سری جدید  آن برای پخش در نوروز ۱۴۰۱ تهیه وتولید می شود .سیاوش زرین آبادی نویسنده وکارگردان پویانمایی پهلوانان می گوید :دراین اثر، شخصیت‌های آن به گونه ابر قهرمان شکل نگرفته اند و سعی شده آموزه های اخلاقی در لفافه و در بستر مضامین طنازانه روایت شود.

سیاووش زرین آبادی نویسنده وکارگردان مجموعه پویانمایی پهلوانان گفت: سری  جدید انیمیشن پهلوانان به لحاظ محتوا و داستان، تفاوت چندانی با سری های قبل آن ندارد. و در سری جدید این مجموعه سعی کردیم از همان فضا و شخصیت‌های مالوف و آشنا برای مخاطب استفاده کنیم . به طور کل  پویانمایی پهلوانان در سری جدید خود  از نظر تکنیکی  و پردازش مدل‌ها تا حدودی ارتقاء پیدا نموده ،به گونه ای که کاراکترهای آن  قابلیت حرکت و چرخش بهتر و بیشتری پیدا کرده‌اند.

وی افزود: از آنجا که خوشبختانه این انیمیشن مورد پسند مخاطبان بسیاری قرار گرفته بنابراین می توان مدعی شد پهلوانان اثری پرمخاطب است چرا  که تاکنون توانسته تماشاگران زیادی را با خود همراه کند . و ما به عنوان گروه تولید انیمیشن پهلوانان ،روزانه پیام‌های  بسیاری  از داخل وخارج از کشور، مبنی بر تولید وپخش قسمت‌های جدید وبیشتر ی از این پویانمایی را دریافت می کنیم که امیدواریم بتوانیم گام های موثر و گسترده تری رادر عرصه تولید  این پویانمایی برداریم

از آنجا که فیلم‌ها و مجموعه‌های انیمیشنی ،جذابیت ، گیرایی و پذیرش زیادی در میان مخاطبان به ویژه کودک و نوجوان دارند، از این رو مرکز پویانمایی صبا با تولیدات به روز  خود که  محتوای  آن ها برگرفته از فرهنگ ، سنت‌های ملی و دینی است توانسته  نقش موثر و بی‌بدیلی را  در راستای حفظ و تقویت ارزش‌های ایرانی اسلامی در میان نسل امروز وحتی فردای این مرز وبوم داشته باشد.

کارگردان مجموعه پهلوانان اظهارداشت: در تولید انیمیشن پهلوانان همیشه

سعی بر این بوده که شاگردان پوریا ویژگی‌های ابرقهرمانی و فوق انسانی نداشته باشند و به طور کامل شبیه آدم‌های معمولی با ضعف‌ها و قوت‌های  عادی و آمیخته با روزمرگی ها به تصویر کشیده شوند تا مخاطب به ویژه نوجوانان بهتر بتوانند با آنها  همذات پنداری کنند.

 

 زرین آبادی در ادامه بیان کرد : از آنجا که موضوع قصه‌های این انیمیشن  در بستر مسائل و چالش‌های اخلاقی و انسانی شکل گرفته بنابراین مضامین و ساختار روایی ومحتوایی آن بدون زمان و مکان هستند و به دوره‌ی تاریخی خاصی تعلق ندارند. از این نظر مخاطب به راحتی می تواند با قصه‌ها ، شخصیت‌ها و چالش‌های پهلوانان  ارتباط برقرار کند کند 

بر اساس مستندات تاریخی،  جوانمردان و فتیان ضمن قرارگرفتن  در میان طبقه متوسط شهری، همگی اهل کار و کاسبی بوده اند و فتوت‌نامه‌های به یادگار مانده از مشاغل مختلف در روزگار گذشته درزمره دستاوردهای آنان به شمار می رود .از این رو  در این انیمیشن  تاکید خواهیم داشت که پهلوانان آدمهای بی‌کار ،سربار جامعه و زورگیر نبوده اند بلکه انسانهایی اهل کار و حرفه بوده و هر کدام در شغل مناسب و مورد علاقه خود به کار و خدمت به خلق مشغول بودند همچنین کاراکتر پوریا  در پهلوانان شغل پدری یعنی آهنگری را پیشه کرده که تا حدودی با مستندات تاریخی در مورد این شخصیت وفق دارد. 

 

گفتنی است علیرضا گلپایگانی تهیه کنندگی این مجموعه را عهده دار می باشد و سری جدید  انمیشن پهلوانان که همچون  سری پیشین خود با تکنیک دوبُعدی ساخته شده همزمان با  نوروز ۱۴۰۱ از شبکه های سیما روی آنتن می رود.

* مجموعه جذاب دیگر که نوروز امسال به روی آنتن می رود و برای مخاطبین کودک و نوجوان تولید شده مجموعه شکرستان می باشد که سری جدید ان در 20 قسمت 16 دقیقه ای با تکنیک کات اوت آماده پخش می باشد. 

شکرستان از قدیمی ترین و پرطرفدارترین انیمیشن‌های ایرانی است که تا کنون حدود 350 قسمت از آن تولید و پخش شده است. این مجموعه پویانمایی که همه عناصر آن برگرفته از فرهنگ، آداب و رسوم، ظرفیت‌های هنر ایرانی است به تهیه کنندگی سید مسعود صفوی و در مرکز پویانمایی صبا تولید شده است.

این مجموعه، با سبک قصه گویی اصیل ایرانی با استقبال خوبی همراه بوده و تاکنون به زبان‌های عربی، انگلیسی و زبان برخی از کشورهای آسیای جنوب شرقی دوبله شده است. شکرستان اول با روایت زنده یاد مرتضی احمدی آغاز شد و پس از آن سید شهاب حسینی و علی همت مومی وند روایت قصه‌های آن را بر عهده گرفتند.

*فصل جدید «مثلنامه» در 30 قسمت 13 دقیقه ای برای مخاطبان کودک تهیه و تولید شده است.

مثل‌نامه نگاهی به حکایت‌های کهن ایرانی دارد ودر آن متون منظوم و منثور به زبان آشنای رنگ و تصویر در آمده است. این مجموعه با رویکرد بازگویی و مرور ضرب‌المثل‌های قدیمی ایرانی، هربار یک ضرب‌المثل را با زبانی شیرین بهانه داستان خود می‌کند، و

 

درهر قسمت قصه‌ای تجربه شده و مناسب را بیان می‌کند و در دل هر قصه به ضرب‌المثلی مناسب و ارزشمند اشاره دارد که در حقیقت اساس قصه بر پایه همین ضرب‌المثل است. هر قصه برای خود دارای شخصیت‌ها و قهرمانانی است که با شکل و روایت قصه دیگر متفاوت است و داستان توسط دو پرنده شانه ‌به ‌سر و زاغو برای مخاطب روایت می‌شود.

 

* مجموعه « خروس زیرک، روباه کلک » در 13 قسمت12 دقیقه‎ای برای مخاطبان کودک تولید شده است،: حکایت«خروس زیرک، روباه کلک» داستان مزرعه مادر بزرگی بنام گل بی بی است. گل بی بی یک زن روستایی مهربان و داناست و قصه ها و پندهای بسیاری بلد است. این مادر بزرگ یک خروس بنام دُم طلا، یک سگ بنام اَبری، یک بز بنام شنگول و یک مرغ بنام حنا دارد. البته یک روباه هم در جنگل زندگی می کند که هربار کلکی سوار می کند تا بتواند دم طلا را شکار کند.

در جریان بگیر و ببندهای روباه و خروس، هر دفعه اتفاقی می افتد و مادر بزرگ با پند و اندرز و داستان-های کهن ایرانی، حیوانات مزرعه را هوشیار می کند تا راه درست زندگی را پیدا کنند و فریب روباه کلک را نخورند.

 * مجموعه دیگر که نوروز امسال به روی آنتن می رود و برای مخاطبین خردسال  تولید شده  «مهد کودک حیوانات » می باشد، در فصل جدید «فینگلیا» موضوعاتی چون توجه کافی و درست به محیط اطراف، احترام به محیط زیست، اخلاق و رفتار اجتماعی، صرفه جویی در مصرف آب و برق و آشنایی با زلزله بررسی می‌شوند و بنا به شرایط و نیازهای این انیمیشن به مباحث بهداشت فردی، اجتماعی و چندین مورد تربیتی و آموزشی مخصوص این گروه سنی توجه می‌شود.

کاوه کنعانی کارگردان وتهیه کننده مهدکودک حیوانات  گفت: در این مجموعه از ابتدا تلاش شده تا هر یک از کاراکترها  در کنار کمبودها وضعف هایی که  دارند از  هویتی جذاب و بعضا طنز گونه برخوردار باشند .    " فینگلیا" به جهت جذب مخاطب کودک و باورپذیر نمودن قصه ها وموضوعات خود  به هر یک از شخصیت‌ها، در کنار حفظ نمودن ویژگی های حیوانی  ،تا حدودی بُعد انسانی بخشیده  به طور مثال کلاغک ( که یک کلاغ کوچک است و از همه ی شخصیت ها سنش کمتر است) با توجه به هویت حیوانی اش توان راز داری ندارد و یا هر چه پیدا می کند فکر می کند مال خودش است و یا هنوز فکر می کند برای دستیابی به خواسته هایش میتواند از گریه کردن کمک بگیرد و به همین صورت تمام کاراکترهای این مجموعه متشکل از حیوانات مختلفی است که ضمن بهره گیری از هویتی نزدیک به انسانها ،از ویژگی‌های  مختص به خود برخوردار هستند.

 

 

 * مجموعه «دنیای آبی» در 13 قسمت 9 دقیقه ای برای مخاطبین کودک تهیه و تدارک دیده شده است. روایت این مجموعه به این شکل است که در محله ای در زیر دریا، حیواناتی در همسایگی هم زندگی می کنند حیواناتی مثل گوسفند،گوزن، سگ، الاغ، مرغ، روباه، و... همه باله دارند و شنا می کنند محیط زندگی این حیوانات تلفیقی از زندگی در جنگل و دریاست و همین، موقعیت تازه و بدیعی می آفریند و در طول داستان اتفاقاتی برایشان به وجود می آید و ماجراهای هر قسمت مستقل از سایر قسمت ها می باشد.

فصل جدید «جنگل فندق» که در 13 قسمت 12 دقیقه ای برای مخاطبان خردسال تهیه و تولید شده است،. در تولید این مجموعه انیمیشن  سعی شده فردیت خلاق کودک زیر سوال برده نشود و مولفه‌های مهم و تاثیرگذاری همچون همفکری و مشورت با والدین و همچنین ارتباط گیری صحیح و مطلوب با همسالان برای مخاطب کودک به گونه‌ای داستان وار  توام با تصاویر زیبا روایت شود و به طور کل مهمترین هدف ساخت جنگل فندق اهمیت و جایگاه خانواده ، وهمچنین ترویج بیشترمبحث اتحاد و تعامل اعضای خانواده بایکدیگر در دستیابی به موفقیت هااست.

 

سری جدید مجموعه «چیا» در 15 قسمت 8 دقیقه ای برای مخاطبین خردسال تهیه و تولید شده است

این مجموعه به صورت اپیزودیک با تکنیک کات اوت، و برای اولین بار در تلویزیون در ابعاد 4K تولید شده است، در تمامی قسمت‌ها علاوه بر طرح سوال و رسیدن به پاسخ، به موضوعات فرعی دیگری که در این میان به وجود می‌آیند پرداخته می‌شود. موضوعاتی کوچک اما مهم که به طور مستمر در طول مجموعه به آن‌ها اشاره می‌شود و گاه با زبان طنز روایت شده و نهایتا راهکارهایی نیز ارائه می‌گردد. در "چیا" همچنان تاکید بر این است که از نصیحت مخاطب دوری کنیم و در یافتن  راه حل مشکلات همراه شخصیت‌ها و مخاطب باشیم.

کارگردان وتهیه کننده مجموعه پویانمایی "چیا" اظهارداشت :

در تمامی قسمت‌های مجموعه "چیا"، برای حل یک مشکل و یا کشف یه موضوع جدید، به همراه شخصیت‌های اصلی قصه وارد دنیایی خیالی می‌شویم. این دنیای خیالی قواعد و قوانین جدیدی دارد که سقف آن تخیل کودکانه است. هیچ اثر نمایشی و داستانی نمی‌تواند صرفا با اتکا به جذابیت‌های بصری خود در جذب مخاطب موفقیتی کسب کند. در زمینه انیمیشن و با توجه به رقابت نابرابر آثار داخلی با حجم انبوه مجموعه‌های خارجی، مهم‌ترین ابزار موفقیت، فیلمنامه و قصه جذاب خواهد بود. در این مجموعه تلاش کرده‌ایم فارغ از توانایی‌های فنی در خلق تصاویر جذاب، قصه‌ها، به عنوان نقطه شروع و بنیان اصلی مجموعه ،مورد توجه ویژه قرار گیرند. تجربیات شخصی و واقعی نویسندگان در مسایل مختلفی که در انیمیشن" چیا" به آن‌ها می‌پردازیم مهم‌ترین سرمایه داستان است. مخاطب خردسال و کودک، مشکل‌پسند و باهوش است، و تفاوت قصه‌گویی غیر واقعی و بر اساس نیاز و سفارش را با روایت‌های صمیمی و شخصی که خود نیز پیش‌تر تجربه کرده‌است به سرعت درمی‌یابد. "چیا "روایت موضوعات و اتفاقات واقعی دنیای امروز خردسالان و کودکان است.

 

* مجموعه «همه جوره ماجرا» در 13 قسمت 7 دقیقه‎ای برای مخاطبان  خردسال در نوروز امسال پخش می‎شود.در داستان این مجموعه  شامل گروهی از حیوانات جنگل مانند شیر، فیل، گوره خر، زرافه و فلامینگو و... هستند که در کنار برکه ای زندگی می کنند، آنها در اتفاقاتی که برای دیگر حیوانات رخ می دهد، بی تفاوت نیستند و سعی می کنند تا به کمک همدیگر آن مشکل را رفع کنند. این اتفاق می تواند یک حادثه طبیعی باشد یا یک ناراحتی روحی و دلگیری از یکدیگر، اکثر داستان های این مجموعه در محیطی جنگلی رخ می دهد که با زبان طنز موجود در کاراکترها و داستان ها، برای مخاطب کودک بسیار جذاب و دلنشین می گردد.

 

در این مجموعه سعی شده است علاوه بر روایت داستان هایی شیرین، حس نوع دوستی مهربانی و کمک به یکدیگر ترویج داده شود. همچنین توجه بسیار زیاد به اخلاقیات و حسن رفتار در داستان ها باعث می شود تا مخاطبان این مجموعه (خردسالان) به اهمیت و تربیت آن توجه کنند و تاثیر بپذیرند.

همچنین مخاطب این مجموعه با عمل و عکس العمل در محیط پیرامونی خود مانند: جاذبه، ماه، تاریکی و مکان های مختلف و شرایط آنها آشنا می شود و با موضوعات اخلاق مدارانه مبتنی بر تکنیک و طنز وارد دنیای آنها می شود.

* «قاصدکها»  مخصوص خردسالان می باشد، بیشتر با هدف شناخت صحیح کودکان از دنیای اطراف و تعامل صحیح با حیاط وحش ساخته شده، که فصل جدید آن که در 26 قسمت 6 دقیقه ای است در نوروزپیش رو پخش می‎شود. در داستان این مجموعه آمده است که قاصدک ها در پی یافتن سرزمین آرزوها راهی سفر می شوند. در هر قسمت با یک حیوان از اقلیمی متفاوت آشنا می شوند و آن حیوان کمک می کند تا آنها به سفرشان ادامه دهند، در هر قسمت، ابتدا مشکلی برای قاصدک ها پیش می آید که مشکل به نوعی با حیوان مورد نظر در ارتباط است. به موازات، پس از شناخت حیوان، در بخشی موزیکال، اطلاعاتی نسبت به شیوه زندگی، خوراک، آداب آجتماعی و غیره داده می شود و پس از آن با تعدادی اینفوگرافیک اطلاعات به شیوه طنز اما علمی به کودکان انتقال پیدا می کند.

 

* برنامه «قصه های ریرا» برای مخاطبان خردسال تولید شده در 13 قسمت 9 دقیقه ای می باشد.

ریرا هر روز با سؤالات متفاوتی در دنیای اطراف خود روبه‌روست. او و دوستانِ هم سن و سالش در هر قسمت از این مجموعه با مسئله‌ای مواجه می‌شوند. آنها ابتدا مسئله را با ذهنیت کودکانۀ خود برانداز کرده و در طول داستان متوجه اشتباهات و توانایی خود می‌شوند.

طرح‌های ساده و بی‌نقش و نگار، رنگ‌های یک‌دست و فرم‌های ساده و بدون جزئیات، در حد درک خردسالان، این مجموعه را برای آنها جذاب می‌کند. این مجموعه که از نگاه یک بچه به دنیای بیرون می‌پردازد، می‌تواند دنیای ذهنی خردسالان را برای پدرها و مادرها ملموس‌تر کند. اتفاقاتِ داستان توسط یک گوینده (نریتور) دنبال می‌شوند.

*  سری جدید «فرآیند»  در 13 قسمت 13 دقیقه ای برای مخاطبین کودک و نوجوان  تولیده شده است.  انیمیشن « فرآیند » با کمک برنامه های مستند علمی و آموزشی رئال و استفاده از یک کاراکتر جذاب انیمیشنی، تلاش می کند تا طیف متنوعی از موضوعات علمی و آموزشی نظیر علوم و فنون مهندسی، نجوم، دانستنی های پزشکی، صعنت، باستان شناسی، شگفتی های آفرینش، طعبیت، حیات وحش و غیره ... با ساختاری جدید، اطلاعات علمی و آموزشی را در قالب قسمت های 13 دقیقه ای به مخاطب خود ارائه کند.

در این مجموعه شخصیت های طراحی شده انیمیشن در قالب مجری یا راوی متناسب با گروه سنی کودک و نوجوان و با توجه به ذائقه و سلیقه مخاطب، وارد یک برنامه مستند علمی با تصاویر بسیار جذاب و دیدنی می شوند و مطالب علمی را بازگو می کنند

* مجموعه جذاب «موزه»  در 13 قسمت 18 دقیقه ای از دیگر تولیدات مرکز پویانمایی صبا برای مخاطبین

کودک است، این انیمیشن تاریخچه آثار هنری ایرانی را به تصویر می کشد و هدف از ساخت این مجموعه آشنا ساختن کودکان با تاریخچه آثار هنری، شناخت هویت های تمدنی، اجتماعی و فرهنگی است. همچنین موضوع و دکورهای این مجموعه با بهره گیری از فضاها و بناهای تاریخی ایران ساخته شده تا پیوندی دوباره با نقش کاربردی معماری ایرانی و تزیینات داخلی برقرار کند.

در این مجموعه گروهی خلافکار در صدد هستند، گذشته تاریخی این سرزمین را از یک موزه به عنوان نماد فرهنگ کهن و عظیم ایران به سرقت ببرند. در مقابل این گروه که دارای ضعف هویتی می باشند عده ای از علاقه مندان به تاریخ ملی و هویت ایرانی اسلامی قرار دارند که همواره نقشه هایشان را ناکام می گذارند. در فصل های جدید برای پُررنگ تر شدن نقش اهالی موزه، برادر 15 ساله شَمد به نام حافظ که پسری تیز هوش و اهل اختراع و اکتشاف و فعال در زمینه کامپیوتر و رباتیک است به مجموعه اضافه می شود.

* مجموعه «پند پارسی» مخصوص کودک و نوجوان در 13 قسمت 10دقیقه ای تهیه و تولید شده است، 

در سری جدید مجموعه پند پارسی تلاش شده تا توأم با بکارگیری از گنجینه های ادبی بزرگانی چون سعدی و مولانا از حکایات برخی ملل مختلف به شیوه نوین بهره گرفته شود بنابراین مجموعه پویا نمایی پند پارسی در سری جدید خود کمتر راوی قصه های اقتباسی خواهد بود البته با این وجود تیم نویسنده این انیمیشن سعی داشته تا در نگارش ماجراهای پند پارسی، فرم پندگونه وحکایتی اثر را تا حدی حفظ کند و وفادارانه به آن روایت کننده قصه های دیدنی وشنیدنی این مجموعه باشد.

رسول شیری تهیه کننده و کارگردان این مجموعه افزود: این مجموعه براساس سه شخصیت رمضون (سمبل تجربه) ، خری (نماد تجاهل) وپسر که( نماد دانش) است گرفته شده بود.بعد از گذشت دو سری از تولید پند پارسی روند ساخت این مجموعه  را با افزودن چندین شخصیت ازجمله مادر،خواهر وفرزند تغییر دادیم وبه شکل خانواده درآوردیم به گونه ای که مجموعه ریتم دراماتیک تری  به خود گرفت و همچنین با افزودن محیط مدرسه،معلم و بچه های مدرسه با نام های پدی،اسی وتیمور در کنار پسر که هرکدام از شخصیت‌های بچه  مدرسه ای ها الگو گرفته شده اند سعی نمودیم فضای بهتری را برای روایت قصه های پندپارسی ایجاد کنیم.

* مجموعه جذاب « نقاش کوچولو » برای مخاطبین خردسال در 26 قسمت 9 دقیقه ای تهیه و تولید شده است،  در این مجموعه سعی شده تا بر اساس  نقاشی های یک کودک که نسبت به دنیای پیرامونش کشیده و جان بخشیده می شوند، قوه تخیل ، خلاقیت و نوآوری در کودکان بیش از پیش  شکل گیرد و شکوفا شود.

 بابک نظری تهیه کننده و کارگردان این مجموعه اظهار داشت: سری جدید این مجموعه پویانمایی که در آن یک کودک خردسال با نقاشی کردن جنگلی با حیوانات کوچک و بزرگ و پویا نمودن آنها توسط قوه تخیل و خلاقیت خود سعی می کند با قصه گویی و گشت و گذار در این جنگل و برقراری ارتباط با حیوانات آن دنیای پر شور و نشاط و رنگارنگی را برای مخاطب کودک و خردسال رقم بزند.

* مجموعه «کوچولوهای کنجکاو »از دیگر تولیدات مرکز پویانمایی صبا  برای مخاطبین کودک در 13قسمت 8 دقیقه ای تولید شده است، این انیمیشن داستان خانواده ای 5 نفره و شاد است که بچه های این خانواده به نام هاى امین، آرزو و امید محور اصلی قصه های «کوچولوهای کنجکاو» هستند. آنها که درهمان فضای کودکی خویش با سوالات و چالش های علمی جالبی از محیط پیرامونی خود روبرو می شوند. پدیده هایی که آنها را به فکرکردن و کشف چرایی امور مختلف رهنمون می کند. مانند چگونگی رشد گیاهان، چگونگی تشکیل رنگین کمان، تشکیل ابر و بارش باران، وزش تندباد و غیره...

بچه ها برای رسیدن به پاسخ سوالات خویش در خیال و رویای خود سفر می کنند و با هم افزایی یکدیگر هر دفعه به کشفی تازه می رسند. کشفی که برای مخاطب خردسال و کودک بسیار آموزنده، تربیتی و جذاب است.

 آتنا مسلمی تهیه کننده کوچولوی کنجکاو اظهارداشت : موضوعات این انیمیشن  بر اساس نیاز مخاطبان خردسال گزینش شده ،بنابراین خردسالان با ماجراهای آن به طور کامل   همذات‌پنداری  خواهند کرد و  برای ایجاد  همذات‌پنداری بیشتر  با "کوچولوهای کنجکاو" از حیواناتی در جهان تخیل استفاده شده  که گاه نقش سایه را بازی می‌کنند .چرا که معتقدم  بهره گیری از این الگو کمک خواهد کرد تا مخاطبان این پویانمایی،  در جهان تخیل با خود روبرو شوند و به این درک دست یابند  که در زندگی  چگونه خواهند توانست  براحتی  خطاهای خود را پذیرفته و با آنها روبرو شوند

 

* مجموعه  جدید «جعبه جورواجور» در 15 قسمت7 دقیقه‎ای برای مخاطبان  خردسال  تولید شده است .

مجموعه "جعبه جورواجور" با استفاده از دانش متخصصان بومی و استفاده از تجربه 25 ساله در زمینه تولید انیمیشن و نگاه ویژه به خانواده ایرانی و مقوله آموزش و تربیت فرزندان در موسسه فرهنگی هنری حور پایه ریزی و تولید شد.  این مجموعه با محور قرار دادن حواس پنج گانه و طراحی یک بازی چند مرحله ای و جذاب که با کمک و همراهی تمام اعضای خانواده اجرا می شود،سعی دارد مخاطب خردسال را ، قدم به قدم  در شناخت دنیای اطرافش  یاری کند.

محراب ناصری کارگردان این مجموعه گفتند: در هر قسمت از این مجموعه به طور مجزا ،شخصیت اصلی داستان در حین انجام بازی با یک موضوع آشنا می شود. مثلا در بحث شناخت حیوانات موضوعات مهم و اصلی مثل بافت پوست و مو، صدای مخصوص هر حیوان، محل زندگی، بزرگی و کوچکی جثه و نوع تغذیه و... برای مخاطب بازگو شده و هم زمان با شخصیت اصلی مجموعه ، مخاطبان شروع به حدس زدن و آموختن می کنند.

* مجموعه برنامه‌های «ماهی بادکنکی» که سری جدیدش 13  قسمت 10دقیقه ای تهیه و تولید شده است برای رده سنی کودک می باشد، در سری جدید این مجموعه موضوعات اصلی، تبیین سبک زندگی فردی سالم و مهارت های زیستی، بالابردن مسئولیت اجتماعی و همیاری و افزایش هوش هیجانی و خلاقیت، خانواده، محیط زیست و همینطور بازشناسی آیین ها و سنن می باشد.

این سری از برنامه بیشتر به موضوعات سبک زندگی و  بررسی و تبیین نقش خانواده در زندگی فرزندان، همینطور نقش فرزندان در همراهی با خانواده، حل مساله ، تفکر نقادانه، مدیریت استرس، مدیریت خشم، مثبت اندیشی، سواد رسانه ای و همچنین موضوعاتی در بحث اهمیت  دفاع ازسرزمین و زبان مادری و همبستگی در مقابل بیگانه و از خود گذشتگی و ....... می پردازد.

* «آقا معلم و بچه ها» در 13 قسمت  11 دقیقه ای برای مخاطبین کودک تهیه و تولید شده است، آقا معلم بچه ها سعی دارد قصه ها و روایت های مشترکی که برای کودکان درطول زندگی رخ می دهد رابه بهانه معرفی روستا برای کودکان بازگوکند وعلاوه بر تعامل کودکان با یکدیگربه تعامل دانش آموزان با معلم به عنوان یک الگوی قابل رجوع نیز می پردازد، در هر قسمت این مجموعه موضوعی انتخاب شده و با گفتمان دوطرفه معلم و شاگرد روایت می شود. قهرمان داستان این انیمیشن، معلمی است که محل رجوع تمام مشکلات بچه ها و فصل الخطاب روایت هاست.

*مجموعه جذاب دیگری که نوروز امسال به روی انتن می رود مجموعه جوانمردان می باشد این مجموعه در 13 قسمت 22دقیقه ای تهیه و تولید شده است.

مجموعه «جوانمردان» روایتی از تاریخ ایران است که مغولها با ایرانیان وارد جنگ شدند. در جریان این نبردها، سرداران ایرانی دلاوری ها و مقاومت هایی از خود نشان می دهند که درقالب پویانمایی، ایجاد حس فتوّت، جوانمردی، دلاوری و میهن دوستی را با انگیزه‌های ملی، مذهبی و حماسی به نمایش می گذارد.

انیمیشن «جوانمردان» حکایت دلاورانی با ایمان است که دائماً با آزمون مرگ دست و پنجه نرم می کنند تا نشان دهند این جهان، عالم بقا نیست و ایمان را تنها راه نجات و بقا می دانند.

شهاب الدین، دلاور ایرانی، عزم خود را جزم و درکنار یاران خود که سودایی جز دفاع از دین، وطن و مردم ندارند با افراشتن پرچم جوانمردی و عدالت خواهی، به مبارزه با دشمنان می پردازند. قهرمانانی چون مراد، سارا، سینا، برزین، برزو، مهران، دال و قیرات درکنار شهاب الدین با تایمان، جوچی و انبوه سربازان مغول به نبرد می پردازند.

آخرین اخبار

آموزه های زندگی در «باغ قصه ها» سری جدید «باغ قصه ها» در قاب شبکه پویا 21 عنوان برنامه مرکز پویانمایی صبا در سیما به مناسبت محرم سلام بر شهید کانال کمیل مرکز پویانمایی صبا با ۵انیمیشن راهی بخش مسابقه پویانمایی فیلم شهر شد راه اندازی سامانه بروز رسانی تولیدات فاخر در مرکز صبا تابستان در صبا اغاز فصل 4 مجموعه پویانمایی«ماهی بادکنکی» نسخه سینمایی پویانمایی «سلام بر ابراهیم» آماده شد حضور فعال مرکز پویانمایی صبا در جشنواره پویانمایی تهران‎‎ درخشش مرکز پویانمایی صبا در بخش مسابقه تلویزیونی جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران موفقیت مرکز پویانمایی صبا در دوازدهمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران حضور فعال مرکز پویانمایی صبا در جشنواره پویانمایی تهران پخش انیمیشن گولوبولا با موضوع کرونا و بهداشت و درمان از شبکه نهال... فینگلیا به شبکه پویا رسید دنیای آبی در سایه روایت قصه، مهارت‌های زندگی را برای کودکان فرهنگسازی می‌کند انیمیشن پیامبران در قاب شبکه نهال پخش انیمیشن 4k «چیا» از شبکه پویا‎ در نشست خبری عوامل پویا نمایی «پهلوانان» عنوان شد؛ دو انتصاب در مرکز پویانمایی صبا سبک زندگی ایرانی در خانواده ایرانی یادداشت آقای لیوانی رییس محترم مرکز پویانمایی صبا در نوروز 1401 نوروز 1401 با برنامه های متنوع مرکز پویانمایی صبا ماه رمضان با « قصه های من و آقاجان در شبکه پویا» نسیم در بالاخونه می پیچد مجموعه پویانمایی «شکرستان» نوروز امسال در شبکه نسیم شبکه نهال میزبان «حاکم و حاتم» می شود «سارا و سامان» به شبکه پویا می آیند جزئیات اتفاقی عجیب در یک سایت معتبر جهانی فرزندان آفتاب در قاب شبکه امید مهدکودک حیوانات (فینگیلیا) با هدف هویت بخشی وتقویت اعتماد به نفس در خردسالان به تولید می رسد تدارک فصل جدید و دراماتیک «پند پارسی» در مرکز پویانمایی صبا درخشش مرکز صبا در هجدهمین اجلاس فناوری رسانه شخصیت‌های "پهلوانان" براساس ویژگی های ابرقهرمانی و فوق انسانی پردازش نشده اند/سری جدید پهلوانان نوروز۱۴۰۱ راهی آنتن می شود با بهره گیری از موضوعات روز در مجموعه "کوچولوهای کنجکاو" قوه تخیل کودکان را تقویت می کنیم باغ قصه ها در قاب شبکه دو گفتگو «دیباچه» با رئیس مرکز پویانمایی صبا «شکرستان» به نوروز می رسد تهیه کننده و کارگردان مجموعه پویانمایی "چیا" ؛ فیلمنامه و قصه جذاب تضمین کننده موفقیت انیمیشن ها در بازار نابرابر تولیدات داخلی و خارجی است خانه ما در قاب شبکه نهال «ماهی بادکنکی» مهمان عید مخاطبان سیما مجموعه پویانمایی «چیا» به بخش بین‌الملل دوازدهمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران راه یافت. شبکه امید روایتگر «قصه‌ های کهن» عروسک ها در «شبکه کوچک» منتقد می‌شوند «جعبه جورواجور» عیدانه شبکه پویا در دست تولید فارسی هویت ماست عنوان مجموعه ای است که به همت مرکز پویا نمایی صبا و با همکاری فرهنگستان زبان و ادب فارسی در حال تولید است شبکه امید «قصه های شب چله» رو روایت می کند آخر هفته ها با انیمیشن «افسانه آرش»‎‎ مصاحبه روابط عمومی مرکز پویانمایی صبا با بابک نظری تهیه کننده و کارگردان مجموعه نقاش کوچولو پخش انیمیشن 4k «چیا» از شبکه پویا

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها