اپلیکیشن مرکز پویا نمایی صبا
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

تعداد بازدید:35
روابط عمومی مرکز پویانمایی صبا

قصه های «دشت پرماجرا» برمبنای اعتماد به نسل امروز ترسیم و روایت خواهند شد.

انیمیشن «دشت پرماجرا» عنوان مجموعه ای از گروه نوجوان مرکز پویانمایی صباست که به کارگردانی و تهیه کنندگی امیرحسین صالحی این روزها مراحل پایانی فصل اول را سپری می کند تا برای پخش از شبکه های سیما روانه آنتن گردد.

این مجموعه در ۵۲ قسمت و در قالب ۴ فصل تولید خواهد شد. این مجموعه با توجه به لزوم آشنایی مخاطب نوجوان با مواردی همچون، دشمن شناسی، نفوذ بیگانه، اهمیت مقاومت و ایستادگی در مقابل دشمن، استقلال سرزمین و ... مرحله تولید را سپری نمود. امیرحسین صالحی کارگردان مجموعه انیمیشن دشت پرماجرا گفت: مهمترین رویکرد و شاخصه ای که این انیمیشن برمبنای آنها موضوع و سوژه ی خود را استوار نموده مبحث اشغال و همچنین اعتماد به نسل جدید است که سعی شده با نگاهی متفاوت و بکر به آنها پرداخته شود. صالحی ادامه داد: این مجموعه به بررسی و واکاوی چالش های تصمیم گیری در مسیر زندگی و حکمرانی مواجه با مشکلات موجود در تعاملات خوش بینانه در قالب روایت ماجراهای پرفراز نشیب و جذاب به آنها می پردازد. وی بیان کرد: این مجموعه در حال حاضر با فرمت FULL HD و تکنیک 3 بعدی در حال تولید می باشد. کارگردان این مجموعه گفت: در این سری از مجموعه دشت پرماجرا سعی کردیم در لابه لای قصه ها از مباحث طنز گونه نیز بهره بگیریم تا ضمن تلطیف فضای کار، به لحاظ جذب مخاطب نیز عملکرد مطلوب تری ارائه نمائیم. البته قصه ها توسط تیم نویسنده با سرپرستی مرکز پویانمایی صبا به نگارش در آمده و لذا در فصل اول با اعمال تغییرات کمی در ساختار قصه تلاش نمودیم تا حال و هوای آن را به لحاظ روایی پر کشش تر کنیم و از فصل دوم به بعد با بازنویسی بیشتر سعی کردیم روایت داستان ها را به سمتی ببریم که در حین متنوع بودن سرگرم کننده تر و شیرین تر ترسیم و روایت شوند. همچنین پیش تولید این اثر توسط هنرمندان خوش فکر و توانای ایرانی قبل از جدی شدن مبحث بهره گیری از هوش مصنوعی انجام پذیرفته است. و استاد محمد خیراندیش که پیش از این تولید انیمیشن سینمایی پسر دلفینی را برعهده داشته طراحی کاراکترهای مجموعه دشت پرماجرا را برعهده دارند. همچنین داود اسدالهی که مدیر تولید انیمیشن سینمایی پسر دلفینی را به سرانجام رسانده، مدیر تولید و فنی این مجموعه را نیز آغاز و به اتمام خواهند رساند. تهیه کننده و کارگردان این مجموعه بیان کرد: این اثر در راستای همسو بودن با نیازهای آموزشی گروه سنی نوجوان و حتی کودکان و نیز تفهیم بهتر و موثر مباحث ارزشی، اخلاقی و آموزشی سعی کرده با همکاری نسل امروز در تولید مجموعه، موضوع نواندیش بودن نسل جدید و موفقیت آنها در مسیر یافتن راهکارهای متنوع، برای گذشت از موانع زندگی را نیز ترسیم و مصور سازد و از این طریق، جذابیتی معما گونه را در لابه لای قصه های خود برای مخاطب کودک و نوجوان ایجاد نماید . وی افزود: در این پروژه از انجین گیم برای خروجی و رندر استفاده شده که نسبت به تجربه های قبلی، چالش های جدیدی به همراه داشت. از طرفی، فانتزی بودن اثر و تناسبات متفاوت کاراکترها برای انتقال به انجین از چالش هایی بود که توسط همکاران توانمند در مجموعه پویانمایی صبا به سرانجام رسید. همچنین خروجی متفاوت تصویر از جهت نورپردازی و رندر از دیگر چالش هایی بود که توانستیم با موفقیت از آن عبور کنیم. صالحی با بیان اينکه قصه دشت پرماجرا قصه پرتکرار اشغال و مقاومت ضربه زدن به همدلی و خودباوری است تصریح کرد: شکل فانتزی اثر و همچنین خروجی آن تفاوت های قابل توجهی را برای بیننده نسبت به انیمیشن هایی که تا کنون دیده به همراه خواهد داشت. البته تم و شکل داستان ها در طول روایت جذاب تر و به روز شده اند. گفتنی است داستان این مجموعه درباره ماجرا در دشت با حضور حیوانات مختلف و حوادثی است که برای آنها اتفاق می افتد روایت می شود.

آخرین اخبار

. «معماهای فرید» در قاب شبکه دو . پویانمایی های انتخاباتی روی آنتن شبکه ها . پرواز پر سعادت . مهارت آموزی در قاب پویانمایی . «پهلوانان» در شبکه قرآن . «سارا و سامان ۳» در قاب شبکه پویا . نگاهی به مجموعه پویانمایی مهارتهای زندگی . گزارشی از پویانمایی مهارت‌های زندگی . آنی ومانی با رعایت تمام استاندارهای بین المللی به تولید رسید . «آنی و مانی» ضمن سودآوری ارزی، مروج فرهنگ ایرانی است . «مهارت های زندگی» درقاب شبکه دو . شیرین مثل «شکرستان» . «مثل نامه» در شبکه قرآن . شهد شکرستان به کام مخاطبان (گزارش «جام‌جم» از یک پویانمایی پرطرفدار در گفت‌و‌گو با تهیه‌کننده) . «قصه‌های ریرا» برای خردسالان . «شکرستان» در قاب شبکه یک . سه پویانمایی به زودی در قاب سیما . روند تولید پویا نمایی «دشت پر ماجرا» از تولید تا پخش . جوانمردان در قاب امید . فرهنگ عامه در قاب پویانمایی . پویانمایی جدید «چیا» . «قصه‌های ریرا» برای خردسالان . پویانمایی‌های خانواده‌محور . تولید یک مجموعه پویانمایی جدید . پویانمایی «موزه» از شبکه کودک . تولید فصل جدید ماجرا‌های «خروس زیرک، روباه کلک» . تولید فصل جدید «جوانمردان» . اهمیت مقاومت در پویانمایی «دشت پرماجرا» . نوروز 1403 در صبا . «دشت پرماجرا»، نوروز از سیما . انیمیشن سینمایی "بی پلاک" تندیس طلایی جشنواره پویانمایی تهران را از آن خود کرد . فصل جدید «چیا» به زودی در سیما . انتخابات در قالب پویانمایی . درخشش صبا در سومین جشنواره تولیدات پویانمایی و عروسکی . شکر تی وی با موضوع انتخابات . ساخت پویا نمایی فیل کوچولو . موفقیت پویانمایی «سلام بر ابراهیم» در جشنواره فانوس . همراه با فیل کوچولو در نوروز و تابستان ۱۴۰۳ . «قصه های سلام» راوی داستان هایی از قرآن خواهد شد . ساخت فصل جدید پویانمایی «فینگیلیا» . پویانمایی هایی با مضمون انتخابات و تاثیر مشارکت حداکثری در سرنوشت مردم . فصل جدید پویانمایی دنیای آبی در دست ساخت . پنج قسمت اول پویانمایی مادر کونیکو آماده شد . حفظ تنوع زیستی از محورهای سری جدید «خروس زیرک، روباه کلک» . تولید فصل جدید پویا نمایی موزه . ساعت پویا در دست تولید . گزارش «جام‌جم» از آثار در حال تولید مرکز پویانمایی صبا . پویانمایی با هم بسازیم در شبکه آموزش . ۴۵ مجموعه پویانمایی در خط تولید . پویانمایی‌های در دست تولید رسانه ملی

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها

© تمام حقوق این سایت متعلق به مرکز پویا نمایی صبای صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران است.
تمام حقوق این سایت متعلق به مرکز پویا نمایی مرکز پویا نمایی صبا صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران می باشد.