مشاهده خبر

روابط عمومی مرکز پویانمایی صبا

برنامه‌های تابستانی "مرکز پویانمای صبا"

"مرکز پویانمایی صبا" 16 عنوان مجموعه و سریال به مدت کل 3108 دقیقه در تابستان برای پخش آماده کرده است.

 به گزارش روابط عمومی مرکز پویانمایی صبا، با پیدایش و شیوع کرونا در کشور، در یک سال گذشته بسیاری از طرح‌ها به حالت تعلیق یا ناتمام ماند اما انیمیشن در این موقعیت ویژه، بدون اخلال و مشکل توانست تولیدت خود را پیش ببرد و با توجه به تولید دانشبنیان مرکزپویانمایی صبا که متکی به عرصه‌های رایانهای و هنر و توانایی جوانان خلاق کشورمان است و با همت این عزیزان در شرایط کرونایی هیچ خللی در تولیدات به وجود نیامد. و نتیجه آن در تابستان امسال تولید بیش از 50 ساعت کار انیمیشنی است که در اختیار شبکه های مختلف سیما قرار گرفته است.

مجموعه کل برنامه ها شامل 3108 دقیقه و حدود 51 ساعت و 48 دقیقه می باشد که تحت عنوان 16 مجموعه جدید، در تابستان امسال به شبکه‌های مختلف سیما ارسال و درطول تابستان پخش می گردد.

 

* مجموعه  جدید «جعبه جورواجور» در 13 قسمت7 دقیقهای برای مخاطبان  خردسال  تولید شده که شخصیت  پسر بچه ای پنچ ساله به نام هوشیار را روایت می کند.

 

* مجموعه جدید دیگر که تابستان امسال به روی آنتن می رود وبرای مخاطبین کودک تولید شده  «جنگل فندق»  می باشد  که داستان های جذاب برای کودکان در قالب شخصیت های دوست داشتنی حیوانات را بیان می‌کند، با تکنیک سه بعدی در 13 قسمت10 دقیقه ای تهیه و تولید شده است.

 

* مجموعه  جدید «دنیای آبی» در 13 قسمت 9 دقیقه ای برای مخاطبین کودک تهیه و تدارک دیده شده است. روایت این مجموعه به این شکل است که در محله ای در زیر دریا، حیواناتی در همسایگی هم زندگی می کنند حیواناتی مثل گوسفند،گوزن، سگ، الاغ، مرغ، روباه، و... همه باله دارند و شنا می کنند محیط زندگی این حیوانات تلفیقی از زندگی در جنگل و دریاست و همین، موقعیت تازه و بدیعی می آفریند و در طول داستان اتفاقاتی برایشان به وجود می آید و ماجراهای هر قسمت مستقل از سایر قسمت ها می باشد.

 

* فصل جدید «سارا و سامان» که در 13 قسمت 7 دقیقه ای برای مخاطبان خردسال تهیه و تولید شده است، به بررسی حالت ها و ترس های خردسالان از نقطه نظر آموزه و تجربه های جدید زندگی می پردازد.

 

 

 

 

 

 

* سری جدید مجموعه «همسایگان جنگل» در 13 قسمت 10 دقیقه ای برای مخاطبین کودک تهیه و تولید شده است به زندگی چند حیوان در یک جنگل سرسبزمی پردازد که در کنار هم برای رفع مشکلات، دست به اقداماتی می زنند و از قِبل آن نتایج مثبت و منفی حاصل می شود.

* مجموعه «همه جور ماجرا» در 13 قسمت 8 دقیقهای برای مخاطبان  خردسال در تابستان امسال پخش میشود. که شامل گروهی از حیوانات است که در کنار برکه ای همراه هم زندگی می کنند، آنها در اتفاقاتی که برای دیگر حیوانات رخ می‌دهد، بی تفاوت نیستند و سعی می‌کنند تا به کمک همدیگر آن مشکل را رفع کنند.

* «قاصدکها»  مخصوص خردسالان می باشد، بیشتر با هدف شناخت صحیح کودکان از دنیای اطراف و تعامل صحیح با حیاط وحش ساخته شده، که فصل دوم آن که حدود 52 قسمت 5 دقیقه ای است در تابستان پیش رو پخش میشود.

* برنامه «قصه های ریرا» برای مخاطبان خردسال تولید شده در 26 قسمت 9 دقیقه ای می باشد که داستان درباره یک دختر بچۀ کنجکاو چهار ساله است که معمولاً برای بدست آوردن تجربه‌های جدید دچار دردسر می‌شود.

* «مثل نامه» مخصوص کودکان در 30 قسمت 10 دقیقه ای تهیه و تولید شده است. این مجموعه با رویکرد بازگویی و مرور ضرب‌المثل‌های قدیمی ایرانی، هربار یک ضرب‌المثل را با زبانی شیرین بهانه داستان خود می‌کند.

* مجموعه برنامه‌های «ماهی بادکنکی» که سری جدیدش 13  قسمت 10دقیقه ای تهیه و تولید شده است برای رده سنی کودک می باشد،. ماهی بادکنکی، که قهرمان اصلی داستان این انیمیشن است در دهکده‌ای زیر آب زندگی می‌کند و به خاطر هوش زیادش، رهبری گروه را به عهده دارد. در هر قسمت، توسط شخصیت منفی داستان یعنی غول ماهی مشکلاتی پیش می آید که ماهی بادکنکی به همراه دوستانش این مشکلات را رفع می‌کنند.

* «آقا معلم و بچه ها» در 13 قسمت  11 دقیقه ای برای مخاطبین کودک تهیه و تولید شده است، آقا معلم

بچه ها سعی دارد قصه ها و روایت های مشترکی که برای کودکان درطول زندگی رخ می دهد رابه بهانه معرفی

روستا برای کودکان بازگوکند وعلاوه بر تعامل کودکان با یکدیگربه تعامل دانش آموزان با معلم به عنوان یک

الگوی قابل رجوع نیز می پردازد.

* مجموعه جذاب «موزه»  در 13 قسمت 15 دقیقه ای از دیگر تولیدات مرکز پویانمایی صبا برای مخاطبین

کودک است، که با هدف آشنایی کودکان با تاریخچه آثار هنری و شناخت هویت تمدنی ایرانیان تهیه و تولید

شده است.

 

 

 

 

 

 

* مجموعه انیمیشن «خروس زیرک و روباه کلک» برای مخاطبان کودک تهیه و تولید شده که انیمیشن موزیکال است و بر اساس داستان های پندآموز کهن ایرانی نوشته شده است در 13 قسمت 10 دقیقه ای در تابستان به روی آنتن میرود.

 

* «رعنا، دختر دهقان» برای مخاطبان کودک در 13 قسمت 15 دقیقه ای تهیه و تولید شده است، رعنادختر دهقان، با هوش سرشار خود باعث می‌شود حاکم، وزیر و مردم شهر کم‌کم او را بشناسند. او در هر قسمت با درایت و تیزهوشی خود، گره از مشکلی باز می‌کند که دیگران همه از حل آن معما عاجز شده‌اند.

 

* مجموعه جذاب «جوانمردان» هم که پیش از این با اقبال مخاطبان همراه شده بود سری جدید آن در 26 قسمت 20 دقیقه ای برای مخاطبان نو‌جوان تابستان امسال پخش میشود، این مجموعه روایتی از تاریخ در دوره‌ای است که مغول‌ها با ایرانیان وارد جنگ و ستیز شدند، در جریان این نبردها و جنگ‌ها، با وجود ضعف‌هایی در مدیریت کشور، سرداران ایرانی، دلاوری‌ها و مقاومت‌هایی از خود نشان می‌دهند که در قالب پویانمایی روایت می‌شود. ایجاد حس میهن‌دوستی در نوجوانان با انگیزه‌های ملی، مذهبی و حماسی از مهمترین ویژگی‌های مجموعه «جوانمردان» است

* مجموعه  سری جدید «فرآیند»  در 26 قسمت 11 دقیقه ای  با هدف افزایش سطح آگاهی و اطلاعات علمی مخاطبان نوجوان تهیه و تولید شده است.

 

گفتنی است که مرکز پویانمایی صبا برای انتخابات امسال هم با 5 مجموعه انیمیشن جدید با عناوین «گزینه»، «ماجراهای آقای شهروندی»، «آقا معلم و بچه ها»، «شکرستان» و «زمامداران» با مدت کل 180 دقیقه تولید، و از شبکه های مختلف سیما در حال پخش می باشد.

آخرین اخبار

آموزه های زندگی در «باغ قصه ها» سری جدید «باغ قصه ها» در قاب شبکه پویا 21 عنوان برنامه مرکز پویانمایی صبا در سیما به مناسبت محرم سلام بر شهید کانال کمیل مرکز پویانمایی صبا با ۵انیمیشن راهی بخش مسابقه پویانمایی فیلم شهر شد راه اندازی سامانه بروز رسانی تولیدات فاخر در مرکز صبا تابستان در صبا اغاز فصل 4 مجموعه پویانمایی«ماهی بادکنکی» نسخه سینمایی پویانمایی «سلام بر ابراهیم» آماده شد حضور فعال مرکز پویانمایی صبا در جشنواره پویانمایی تهران‎‎ درخشش مرکز پویانمایی صبا در بخش مسابقه تلویزیونی جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران موفقیت مرکز پویانمایی صبا در دوازدهمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران حضور فعال مرکز پویانمایی صبا در جشنواره پویانمایی تهران پخش انیمیشن گولوبولا با موضوع کرونا و بهداشت و درمان از شبکه نهال... فینگلیا به شبکه پویا رسید دنیای آبی در سایه روایت قصه، مهارت‌های زندگی را برای کودکان فرهنگسازی می‌کند انیمیشن پیامبران در قاب شبکه نهال پخش انیمیشن 4k «چیا» از شبکه پویا‎ در نشست خبری عوامل پویا نمایی «پهلوانان» عنوان شد؛ دو انتصاب در مرکز پویانمایی صبا سبک زندگی ایرانی در خانواده ایرانی یادداشت آقای لیوانی رییس محترم مرکز پویانمایی صبا در نوروز 1401 نوروز 1401 با برنامه های متنوع مرکز پویانمایی صبا ماه رمضان با « قصه های من و آقاجان در شبکه پویا» نسیم در بالاخونه می پیچد مجموعه پویانمایی «شکرستان» نوروز امسال در شبکه نسیم شبکه نهال میزبان «حاکم و حاتم» می شود «سارا و سامان» به شبکه پویا می آیند جزئیات اتفاقی عجیب در یک سایت معتبر جهانی فرزندان آفتاب در قاب شبکه امید مهدکودک حیوانات (فینگیلیا) با هدف هویت بخشی وتقویت اعتماد به نفس در خردسالان به تولید می رسد تدارک فصل جدید و دراماتیک «پند پارسی» در مرکز پویانمایی صبا درخشش مرکز صبا در هجدهمین اجلاس فناوری رسانه شخصیت‌های "پهلوانان" براساس ویژگی های ابرقهرمانی و فوق انسانی پردازش نشده اند/سری جدید پهلوانان نوروز۱۴۰۱ راهی آنتن می شود با بهره گیری از موضوعات روز در مجموعه "کوچولوهای کنجکاو" قوه تخیل کودکان را تقویت می کنیم باغ قصه ها در قاب شبکه دو گفتگو «دیباچه» با رئیس مرکز پویانمایی صبا «شکرستان» به نوروز می رسد تهیه کننده و کارگردان مجموعه پویانمایی "چیا" ؛ فیلمنامه و قصه جذاب تضمین کننده موفقیت انیمیشن ها در بازار نابرابر تولیدات داخلی و خارجی است خانه ما در قاب شبکه نهال «ماهی بادکنکی» مهمان عید مخاطبان سیما مجموعه پویانمایی «چیا» به بخش بین‌الملل دوازدهمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران راه یافت. شبکه امید روایتگر «قصه‌ های کهن» عروسک ها در «شبکه کوچک» منتقد می‌شوند «جعبه جورواجور» عیدانه شبکه پویا در دست تولید فارسی هویت ماست عنوان مجموعه ای است که به همت مرکز پویا نمایی صبا و با همکاری فرهنگستان زبان و ادب فارسی در حال تولید است شبکه امید «قصه های شب چله» رو روایت می کند آخر هفته ها با انیمیشن «افسانه آرش»‎‎ مصاحبه روابط عمومی مرکز پویانمایی صبا با بابک نظری تهیه کننده و کارگردان مجموعه نقاش کوچولو پخش انیمیشن 4k «چیا» از شبکه پویا

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها