مشاهده خبر

روابط عمومی مرکز پویانمایی صبا

«ماهی بادکنکی» مهمان عید مخاطبان سیما

به گفته سلمی افکاری کارگردان و تهیه کننده «ماهی بادکنکی»، این مجموعه اولین پویانمایی ایرانی است که قصه و ماجرای آن به طور کامل در داخل آب رخ می دهد. همچنین مجموعه پویانمایی«ماهی بادکنکی» سعی دارد با مصور کردن، مبحث تاثیر اتحاد و همبستگی در دستیابی به موفقیت ها و شکل صحیح زندگی جمعی را برای مخاطب کودک ترسیم کند.

از آنجا که در تولید این پویانمایی سعی شد، محتوا و ساختار برنامه به طور کامل با روحیات کودکان و نیازهایشان هماهنگ باشد، در ساخت آن از نظرات و دیدگاه‌های یک مشاور روانشناس در حوزه کودک، بهره برده شد. همچنین در این فصل، شخصیت ها به صورت خاص، به لحاظ زیبا شناختی و تکنیکی، تغییرات اساسی دارند؛ ضمن اینکه در تولید این مجموعه، بهینه سازی‌هایی هم از نظر فنی و تولیدی نسبت به فصول پیش اعمال شده است.

این پویانمایی که قهرمان اصلی داستان‌های آن یک ماهی است، به صورت اپیزودیک پخش می‌شود و در آن اتفاقاتی رقم می‌خورد که «ماهی بادکنکی» به همراه دوستانش مشکلات و چالش ها را از میان برمی دارند.

سلمی افکاری درخصوص مسائلی که  در فصل جدید مجموعه «ماهی بادکنکی» بررسی می‌شود، بیان کرد: تبیین سبک زندگی فردی سالم و مهارت های زیستی، بالابردن مسئولیت اجتماعی و همیاری و افزایش هوش هیجانی و خلاقیت، اهمیت خانواده، محیط زیست و همچنین بازشناسی برخی آیین‌ها و سنن کشور از موضوعاتی هستند که در این فصل از  پویانمایی «ماهی بادکنکی» واکاوی می‌شوند. همچنین پرداختن به سبک زندگی سالم، تبیین نقش خانواده در زندگی فرزندان و نقش فرزندان در همراهی با خانواده، حل مسئله‌های مختلف در مسیر زندگی و روزمره، تفکر نقادانه، مدیریت استرس، مدیریت خشم، مثبت اندیشی، سواد رسانه ای و  اهمیت دفاع ازسرزمین، زبان مادری و همبستگی در مقابل بیگانه و نیز از خود گذشتگی از دیگر مواردی هستند که این مجموعه در قالب داستان‌های جذاب برای کودکان به نمایش می‌گذارد.
اصلی ترین هدفی که این برنامه از ابتدا برای خود متصور بوده، بحث اتحاد و همبستگی بین شخصیت های «ماهی بادکنکی» است، بنابراین، این انیمیشن در بستر نمایش  اتحاد و البته تعقلی که همیشه پشت  همبستگی‌های شخصیت های آن وجود داشته، سعی دارد علاوه بر خلاصه شدن به عنوان یک مجموعه نمایشی صِرف، به صورت آموزشگاهی، به تفهیمِ تصحیحِ زندگی جمعی و  ارائه الگوهای کاربردی برای رسیدن به اهداف مهم در سایه  اتحاد برای مخاطب کودک بپردازد. چیزی که در حال حاضر عدم وجود آن، معضل مهمی‌ برای کشور به حساب می آید و باعث شده است بسیاری از پیشرفت ها به دلیل نبود اتحاد و مشارکت، صورت نگیرد.

کارگردان و تهیه کننده «ماهی بادکنکی» گفت: در این پویانمایی که در بستر فضای فانتزی گونه و تخیلی ساخته شده است از ظرفیت‌های خاص این حوزه بهره گرفتیم تا بتوانیم با به تصویر کشیدن برخی اتفاقات که به وقوع پیوستن آن‌ها در دنیای واقعی امکان ندارد قوه تخیل کودکان را تقویت کنیم. همچنین «ماهی بادکنکی» اولین انیمیشن ایرانی است که ماجرای آن به طور کامل در داخل آب رقم  می خورد و در آن مخاطب تمام اتفاقات و حوادثی که در خشکی شاهد آن است را در زیر آب مشاهده می‌کند؛ مثلا ممکن است شهر دچار آتش سوزی شود و یا حتی در این شهر زیر آب که تپه ماهی نام دارد برف و باران ببارد.

وی با بیان این مطلب گفت: برای اینکه ماندگاری و موفقیت یک انیمیشن احراز شود زمان زیادی می طلبد و باید آن را با آغاز پخش و از میزان اقبال مخاطب متوجه شد.

مهمترین وجه تمایز این مجموعه با انیمیشن‌های دیگر آن است که داستان‌های «ماهی بادکنکی» در زیر آب روایت می‌شود بنابراین به تناسب این موضوع در تولید آن از تکنیکی استفاده کردیم که فضای زیر آب به خوبی برای مخاطب کودک ترسیم شود.

کارگردان و تهیه کننده «ماهی بادکنکی» گفت: ایده اولیه این پویانمایی از مشاهده رفتار و حرکات ماهی‌ها در یک آکواریوم شکل گرفت و پس  از پردازش و پرورش آن به «ماهی بادکنکی» رسیدم که به علت شکل فانتزی و متفاوت به‌ عنوان‌ شخصیت اصلی مد نظر قرار گرفت و مجموعه باهمین عنوان ،نامگذاری و وارد مرحله تولید شد.

آخرین اخبار

اغاز فصل 4 مجموعه پویانمایی«ماهی بادکنکی» نسخه سینمایی پویانمایی «سلام بر ابراهیم» آماده شد حضور فعال مرکز پویانمایی صبا در جشنواره پویانمایی تهران‎‎ درخشش مرکز پویانمایی صبا در بخش مسابقه تلویزیونی جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران موفقیت مرکز پویانمایی صبا در دوازدهمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران حضور فعال مرکز پویانمایی صبا در جشنواره پویانمایی تهران پخش انیمیشن گولوبولا با موضوع کرونا و بهداشت و درمان از شبکه نهال... فینگلیا به شبکه پویا رسید دنیای آبی در سایه روایت قصه، مهارت‌های زندگی را برای کودکان فرهنگسازی می‌کند انیمیشن پیامبران در قاب شبکه نهال پخش انیمیشن 4k «چیا» از شبکه پویا‎ در نشست خبری عوامل پویا نمایی «پهلوانان» عنوان شد؛ دو انتصاب در مرکز پویانمایی صبا سبک زندگی ایرانی در خانواده ایرانی یادداشت آقای لیوانی رییس محترم مرکز پویانمایی صبا در نوروز 1401 نوروز 1401 با برنامه های متنوع مرکز پویانمایی صبا ماه رمضان با « قصه های من و آقاجان در شبکه پویا» نسیم در بالاخونه می پیچد مجموعه پویانمایی «شکرستان» نوروز امسال در شبکه نسیم شبکه نهال میزبان «حاکم و حاتم» می شود «سارا و سامان» به شبکه پویا می آیند جزئیات اتفاقی عجیب در یک سایت معتبر جهانی فرزندان آفتاب در قاب شبکه امید مهدکودک حیوانات (فینگیلیا) با هدف هویت بخشی وتقویت اعتماد به نفس در خردسالان به تولید می رسد تدارک فصل جدید و دراماتیک «پند پارسی» در مرکز پویانمایی صبا درخشش مرکز صبا در هجدهمین اجلاس فناوری رسانه شخصیت‌های "پهلوانان" براساس ویژگی های ابرقهرمانی و فوق انسانی پردازش نشده اند/سری جدید پهلوانان نوروز۱۴۰۱ راهی آنتن می شود با بهره گیری از موضوعات روز در مجموعه "کوچولوهای کنجکاو" قوه تخیل کودکان را تقویت می کنیم باغ قصه ها در قاب شبکه دو گفتگو «دیباچه» با رئیس مرکز پویانمایی صبا «شکرستان» به نوروز می رسد تهیه کننده و کارگردان مجموعه پویانمایی "چیا" ؛ فیلمنامه و قصه جذاب تضمین کننده موفقیت انیمیشن ها در بازار نابرابر تولیدات داخلی و خارجی است خانه ما در قاب شبکه نهال «ماهی بادکنکی» مهمان عید مخاطبان سیما مجموعه پویانمایی «چیا» به بخش بین‌الملل دوازدهمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران راه یافت. شبکه امید روایتگر «قصه‌ های کهن» عروسک ها در «شبکه کوچک» منتقد می‌شوند «جعبه جورواجور» عیدانه شبکه پویا در دست تولید فارسی هویت ماست عنوان مجموعه ای است که به همت مرکز پویا نمایی صبا و با همکاری فرهنگستان زبان و ادب فارسی در حال تولید است شبکه امید «قصه های شب چله» رو روایت می کند آخر هفته ها با انیمیشن «افسانه آرش»‎‎ مصاحبه روابط عمومی مرکز پویانمایی صبا با بابک نظری تهیه کننده و کارگردان مجموعه نقاش کوچولو پخش انیمیشن 4k «چیا» از شبکه پویا مصاحبه روابط عمومی مرکز پویانمایی صبا با رضا تقدسی در باره برنامه جنگل فندق توصیه‌ رئیس مرکز صبا؛ کودکان را با دوبله‌های زیرزمینی تنها نگذارید/ از افتتاحِ شبکه انیمیشن چه خبر؟ یادداشت آقای لیوانی رییس محترم مرکز پویانمایی صبا در باره روز جهانی انیمیشن « قهرمانان مدرسه» به شبکه نهال رسیدند رئیس مرکز صبا به مهر خبر داد؛ « پند پارسی» راوی حکایات سعدی «ماجراهای پلانکی» به نقل از شبکه نهال

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها