اپلیکیشن مرکز پویا نمایی صبا
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

تعداد بازدید:110
روابط عمومی مرکز پویانمایی صبا

«خروس زیرک، روباه کلک» با تکنیک جدید روی آنتن خواهد رفت

سری جدید مجموعه پویانمایی «خروس زیرک، روباه کلک» کاری از گروه کودک مرکز پویانمایی صباست که به کارگردانی و تهیه کنندگی.میترا عبدی روزهای پایانی تولید را پشت سر می‌گذارد.

میترا عبدی کارگردان و تهیهکننده این مجموعه میگوید: مضمون و محتوای این مجموعه به گونه ای است که می تواند نقش بسزایی در تربیت و آموزش نسل نوپای امروز و حتی آموزش والدین در راستای روش های درست، پیرامون القای مفاهیم ارزشی و سازنده به فرزندان داشته باشد. کارگردان و تهیهکننده مجموعه پویانمایی خروس زیرک، روباه کلک گفت: مهمترین شاخصه تولید این پویانمایی در چندین فصل را با فاکتور گرفتن از استقبال مخاطبِ هدف، می توان در موزیکال بودن روایت قصهها و بیان نکات آموزشی در بطن ماجراهای این انیمیشن عنوان نمود. وی افزود: محتوای سرگرم کننده این مجموعه توأم با رویکرد آموزش دهنده به مخاطبان کودک خطرات احتمالی در مسیر زندگی و چگونگی مقابله با آنها و نیز پند گرفتن از اتفاقاتی که در هر قسمت از این پویانمایی رقم می خورند، در کنار آموزش نکات تربیتی و اجتماعی در بستر نصایح مادر بزرگ داستان، از مهمترین شاخصههایی این پویانمایی محسوب میشود. ایشان بیان کرد: هر کدام از کاراکترهای این مجموعه به نوبه خود نماد بیرونی دارند و هر کدام سمبل شخصیتهای متفاوتی هستند به عنوان مثال: کاراکتر گل بی بی: نماد شخصیت با تجربه و فهیم . دم طلا: شخصیت سر به هوا و شیطان که عمدتا به دردسر می افتد ولی با بهره گیری از زیرکی و تفکر، خود را نجات می دهد. ابری: سمبل شخصیت محافظ و نگهبان است که در داستان نقش بسزایی در حمایت از خانواده اش برعهده دارد. شنگول و حنا سمبل دوست و همراه هستند که در این انیمیشن ارتباط نزدیکی باکاراکتر اصلی این پویانمایی دارند و روباه نیز نماد شخصیت حقه باز و کلک است که سعی دارد شخصیت اصلی داستان را اغفال کند اگر چه موفق نمیشود. کارگردان این پویانمایی اظهار داشت: کلکی که روباه برای شخصیتهای قصه به کار میبرد در واقع تعلیقی است که در قصهها جریان می یابد تا به واسطه آن میزان درک و توانایی تحلیل مخاطبان نسبت به برخی چالش های موجود در مسیر زندگی گنجانده شود. وی ادامه داد: در سری چهارم این مجموعه علاوه بر ارائه نکات آموزشی در بستر روایت قصههای مختلف، رویارویی با مشکلات، مبحث ناامیدی در کنار پرداختن به این مسئله که با تکیه بر تفکر، اراده و اعتماد به نفس می توان بر مشکلات فائق شد از موضوعاتی هستند که برای مخاطب، مصور خواهند شد. میترا عبدی در پاسخ به این سوال که مرکز پویانمایی صبا تا چه حد در راستای موفقیت این انیمیشن و رسیدن آن به سری چهارم سهیم بوده افزود: این مرکز با بهره گیری از تجربیات مشاورین متخصص خود که در زمینههای داستان و تولید محتوا از سبقه خوبی برخوردار بودند و نیز همراه کردن آنها با گروه تولید خروس زیرک، روباه کلک، زمینه موفقیت این انیمیشن را فراهم نمود. همچنین با سفارش تولید تعداد قابل توجه قسمت های این پویانمایی امکان ارتقاء کار را فراهم نمود. وی اظهار داشت: در لابه لای قصههای این انیمیشن گاهی نیز از موسیقی با ضرب آهنگ بهره گرفته شده و سعی کردیم بیشتر بار آموزشی قصههای این پویانمایی را در قسمت های موزیکال کار قرار دهیم چرا که این قسمتها به لحاظ جذب مخاطب کودک نقش زیادی را از آن خود نموده اند. میترا عبدی گفت: سری چهارم این مجموعه در ۶۴ قسمت ۱۰ دقیقه ای تولید میشود که به جهت کیفیت بصری متفاوت و حتی فراتر از قسمت های تولید شده قبل است.

آخرین اخبار

. «سلام بر ابراهیم» به شبکه دو می‌آید . مرکز پویانمایی صبا با برنامه های متنوع روی انتن شبکه کودک . پویانمایی «مسافر» با موضوع پیاده رویی اربعین . مسافر ( ویژه اربعین ) . قصه های «دشت پرماجرا» برمبنای اعتماد به نسل امروز ترسیم و روایت خواهند شد. . گزارش «جام جم» از پویانمایی های جدید مرکز صبا - هویت ایرانی با انیمیشن های ملی . گفت‌و‌گوی «جام‌جم» با نویسنده و کارگردان «پهلوانان» . «مسافر» همزمان با اربعین حسینی به آنتن می رسد . پخش دو مجموعه انیمیشن در قاب شبکه امید . پویانمایی‌هایی با محوریت زندگی پیامبران . بهره گیری از هویت ایرانی ـ اسلامی در طراحی های بصری «معماهای فرید» . داستان پیامبریِ حضرت صالح (ع) و قوم ثمود در شبکه پنج . خبرنگاری با طعم جنگ و رنگ خون . خالق موسیقی پویانمایی "قصه ما مثل شد "به خاطره ها پیوست . تولیدات تابستانی مرکز پویانمایی صبا . پخش سه مجموعه انیمیشن در قاب شبکه کودک . فصل پنجم پویانمایی رعنا دختر دهقان در دست تولید . روایتی از زندگی شهید هادی در پویانمایی «سلام بر ابراهیم» . «چشمان بیدار» راوی شجاعت و عروج سفیران خبر و تصویر است . ماجراهای سفر۲۱۰ روزه ناوگروه ۸۶ پویانمایی می‌شود . پویانمایی مثل نامه . دیدار مدیران مرکز پویانمایی صبا از فرهنگستان زبان و ادب فارسی . دوره های فشرده کارگردانی تولیدات انیمیشن . تولیدات تابستانی مرکز پویانمایی صبا در راه آنتن . ماندگاری زبان فارسی درقاب پویانمایی . معرفی میراث فرهنگی و آثار تاریخی ایران در پویانمایی «موزه» . «چی شد که این رنگی شدم»؛ با چاشنی طنز آموزشگر مهارت‌های زندگی می شود . بازدید رئیس مرکز پویانمایی صبا و جمعی از مدیران این مرکز ازنمایشگاه بین المللی کتاب . پویانمایی «موزه» در راه تلویزیون‎‎ . پویانمایی «ساعت پویا» در دست تولید‎‎ . سری جدید «جنگل فندق» روی آنتن شبکه پویا . کام شیرین تلویزیون با «شکرستان» . تندیس جشنواره کودک و نوجوان هندوستان برای «فینگیلیا» . «مثل نامه» پویانمایی برای آشنایی کودکان با ضرب المثل های فارسی . سری دوم سریال «دهکده پرماجرا» آماده پخش شد . «خروس زیرک، روباه کلک» با تکنیک جدید روی آنتن خواهد رفت . پهلوانان به شبکه امید رسیدند . نیمه دوم ماه رمضان با «قصه های من و آقاجان» از شبکه پویا . تولید فصل جدید پویانمایی شکرستان . مرکز پویانمایی صبا در سالی که گذشت و در راهی که پیش رو دارد .... . نوروز 1402 با برنامه های متنوع مرکز پویانمایی صبا . درخشش مرکز پویانمایی صبا در نخستین جشنواره تولیدات چندرسانه‌ای میراث فرهنگي . درخشش مرکز صبا در نخستین جشنواره تولیدات چندرسانه ای ميراث فرهنگي . فضاسازی براساس نقاشی مینیاتوری یکی از شاخصه های مثل نامه است/سری جدید مثل نامه نوروز۱۴۰۲ روی آنتن می آید . انیمیشن «جوانمردان» در قاب امید . جلسه مشترک مرکز پویانمایی صبا با معاونت فرهنگی نیروی دریایی ارتش با موضوع ترویج فرهنگ دریا پایه . جشنواره ملی قرآن و عترت برگزیدگان خود را شناخت . گفت‌وگوی «جام‌جم» با مدیران شبکه‌های نسیم، جام‌جم و مرکز صبا . فجر صبا . انتصاب « مدیر تولید فیلم نامه های مصور »در مرکز پویانمایی صبا

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها

تمام حقوق این سایت متعلق به مرکز پویا نمایی مرکز پویا نمایی صبا صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران می باشد.