اپلیکیشن مرکز پویا نمایی صبا
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

تعداد بازدید:18
روابط عمومی مرکز پویانمایی صبا

دیدار مدیران مرکز پویانمایی صبا از فرهنگستان زبان و ادب فارسی

با هدف توجه به زبان و ادبیات فارسی در تولیدات پویانمایی و با حضور محمدرحیم لیوانی مدیر مرکز پویانمایی صبا و دکتر غلامعلی حداد عادل، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی مدیران مرکز پویانمایی صبا از بخش‌های مختلف فرهنگستان زبان و ادب فارسی بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی مرکز پویانمایی صبا، حدادعادل ضمن خیرمقدم به مدیران و عوامل تولید مرکز پویانمایی صبا گفت: از حضور برنامهسازان و مدیران مرکز پویانمایی صبا در فرهنگستان زبان و ادب فارسی استقبال میکنیم و امیدواریم دایره روابط ما گستردهتر شود. وی ضمن قدردانی از تولید مجموعه پویانمایی فارسی هویت ماست از فعالیتهای مرکز صبا در حوزه زبان و ادبیات فارسی و پاسداشت زبان فارسی در تولیدات پویانمایی تشکر کرد. رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی با ابراز خرسندی از روند رو به رشد همکاری و تعامل فرهنگستان زبان و ادبیات فارسی با صداوسیما افزود: مرکز صبا تاکنون با تولید برنامههای متعدد توانسته به شیوه هنرمندانه ای در راستای حفظ و پاسداشت زبان و ادبیات فارسی گامهای موثری بردارد که این موضوع را میتوان مصداق بارزی از گسترش همکاری صدا وسیما با فرهنگستان زبان و ادبیات فارسی دانست و امیدواریم این تعاملات در آینده بیشتر شود. حداد عادل با اشاره به دیدار یک ماه قبل اعضای فرهنگستان زبان و ادب فارسی از مرکز پویانمایی صبا اظهارداشت: در آن دیدار از مدیران و دست اندرکاران این مرکز دعوت کردیم تا با حضور در فرهنگستان، از نزدیک با نحوه واژه گزینی و مسیر تصویب واژهها آشنا شوند و با رعایت نکات ادبی در تولیدات این مرکز ذهن کودکان را با این واژهها آشنا کنند.. در ادامه وی اظهار امیدواری کرد که این اطلاعات بتواند از این پس بیش از پیش در زمینه تولیدات انیمیشن مثمر ثمر واقع شود. رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی با اشاره به تولید واژهها و ماندگاری آنها گفت: اگر تولید واژه با ترویج آن همراه نباشد کار تولید واژه و بهرهگیری آن در جامعه عقیم خواهد شد بنابراین همه باید در جهت ترویج واژههای تولید شده برمبنای زبان و ادبیات فارسی تلاش کنیم و مرکز پویانمایی صبا نیز میتواند به نوبه خود در اشاعه این واژگان و ترویج آنها نقش اساسی داشته باشد. حدادعادل تداوم همکاری دوسویه فرهنگستان زبان و ادبیات فارسی با مرکز پویانمایی صبا در مسیر تولید واژه و ترویج آنها را امیدوارکننده توصیف کرد. در ادامه این دیدار محمد رحیم لیوانی با تشریح رویکرد اصولی سازمان صدا و سیما در ترویج زبان فارسی به تلاشهای مرکز پویانمایی صبا برای پاسداشت زبان فارسی اشاره کرد و مجموعه پویانمایی فارسی هویت ماست را گامی خوب برای ترویج زبان فارسی و پرهیز از به کار بردن واژههای بیگانه دانست. مدیر مرکز پویانمایی صبا افزود: این مرکز با تکیه بر دستاوردهای فرهنگستان زبان و ادب فارسی 380 واژه را در قالب مجموعه فارسی هویت ماست به مخاطب ارایه کردیم و قالب آن به نحوی طراحی شده که علاوه بر انتشار در تلویزیون و رادیو، از طریق فضای مجازی براي ناشنوایان نیز قابل استفاده است. لیوانی در پایان بر ادامه همکاری با فرهنگستان زبان و و ادب فارسی تأکید کرد و گفت: مرکز پویانمایی صبا آماده تولید محتواهای غنی در پاسداشت زبان و ادبیات فارسی است و ضمن ادامه همکاری با فرهنگستان زبان و ادب فارسی امیدوار است شاهد تولیدات فاخر در این حوزه باشد .

آخرین اخبار

. صنعت پویانمایی از دیروز تا امروز . قصه افسانه های شب یلدا از مجموعه پویانمایی جوانمردان دیپلم افتخار جشنواره چندرسانه ای میراث فرهنگی را از آن خود کرد. . آموزه ­های رفتاری و اخلاقی در سری جدید «فیل کوچولو» . گرامی داشت هفته بسیج در مرکز صبا . گفت و گو دیباچه با تهیه کننده مجموعه پویانمایی« شکرستان . انیمیشن «پلاک» در قاب شبکه قرآن در هفته بسیج . «قلعه ماهیان» در قاب شبکه پویا . «دشت پرماجرا» به صداگذاری رسید . «چیا» در قاب شبکه فراتر . انیمیشن «گولوبولا» با زیرنویس از شبکه سلامت . روایت مهاجر سرزمین آفتاب در پویانمایی مادر کونیکو . نشست آموزشی پویانمایی در دانشگاه صدا و سیما برگزار شد . نخستین دوره مسابقه پارس آرا مسابقه ملی طراحی و بازارپردازی شخصیت‌های پارسی #پارس_آرا | #کاراکتر_پردازی | #character_pitching . بخش ویژه مسابقه ملی پارس‌آرا با عنوان «شخصیت‌های پارسی و ارتقای فرهنگ عمومی» راه‌اندازی شد. . سری جدید «شکرستان» با روایت رضا بابک . چی شد که این رنگی شدم . انیمیشن «جوانمردان» روی آنتن شبکه امید . تولید پویا نمایی «مادر کونیکو» برای کودکان و نوجوان . تماشای انیمیشن «بازمانده» از قاب شبکه پنج . آغاز تولید مجموعه «کشتی گیران» در مرکز پویانمایی صبا . پخش مجموعه جدید «شکرستان» از شبکه یک سیما . پویانمایی «فیل کوچولو» به منظور مهارت‌آموزی کودکان ساخته شده است . پخش مجموعه انیمیشن «بازمانده» از شبکه قرآن و معارف سیما . ورود سری جدید «کوچولوهای کنجکاو» به شبکه پویا . «مادر کونیکو» روایتی نو از مهاجر سرزمین آفتاب برای مخاطبان . تودیع و معارفه در مرکز صبا . انیمیشن "بی‌پلاک" رونمایی شد / هفت فصل جدید انیمیشن «سلام بر ابراهیم» تولید می‌شود . انیمیشن « آقا معلم و بچه ها» در مدرسه تلویزیون . «سلام بر ابراهیم» به شبکه دو می‌آید . مرکز پویانمایی صبا با برنامه های متنوع روی انتن شبکه کودک . پویانمایی «مسافر» با موضوع پیاده رویی اربعین . مسافر ( ویژه اربعین ) . قصه های «دشت پرماجرا» برمبنای اعتماد به نسل امروز ترسیم و روایت خواهند شد. . گزارش «جام جم» از پویانمایی های جدید مرکز صبا - هویت ایرانی با انیمیشن های ملی . گفت‌و‌گوی «جام‌جم» با نویسنده و کارگردان «پهلوانان» . «مسافر» همزمان با اربعین حسینی به آنتن می رسد . پخش دو مجموعه انیمیشن در قاب شبکه امید . پویانمایی‌هایی با محوریت زندگی پیامبران . بهره گیری از هویت ایرانی ـ اسلامی در طراحی های بصری «معماهای فرید» . داستان پیامبریِ حضرت صالح (ع) و قوم ثمود در شبکه پنج . خبرنگاری با طعم جنگ و رنگ خون . خالق موسیقی پویانمایی "قصه ما مثل شد "به خاطره ها پیوست . تولیدات تابستانی مرکز پویانمایی صبا . پخش سه مجموعه انیمیشن در قاب شبکه کودک . فصل پنجم پویانمایی رعنا دختر دهقان در دست تولید . روایتی از زندگی شهید هادی در پویانمایی «سلام بر ابراهیم» . «چشمان بیدار» راوی شجاعت و عروج سفیران خبر و تصویر است . ماجراهای سفر۲۱۰ روزه ناوگروه ۸۶ پویانمایی می‌شود . پویانمایی مثل نامه . دیدار مدیران مرکز پویانمایی صبا از فرهنگستان زبان و ادب فارسی

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها

© تمام حقوق این سایت متعلق به مرکز پویا نمایی صبای صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران است.
تمام حقوق این سایت متعلق به مرکز پویا نمایی مرکز پویا نمایی صبا صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران می باشد.