اپلیکیشن مرکز پویا نمایی صبا
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

تعداد بازدید:35
روابط عمومی مرکز پویانمایی صبا

حفظ تنوع زیستی از محورهای سری جدید «خروس زیرک، روباه کلک»

تنوع داستان ها در سری جدید «خروس زیرک، روباه کلک» مجموعه پویانمایی «خروس زیرک، روباه کلک» از مجموعه های پرمخاطب مرکز پویانمایی صباست که تاکنون در فصل های متمادی تهیه و تولید شده است.

این مجموعه که هم اکنون به تهیه کنندگی و کارگردانی میترا عبدی روزهای تولید فصل جدید خود را سپری می کند قرار است با کاراکترهای جدیدی که به مجموعه اضافه شده اند روایت گر داستان های جدید و جذاب تری باشد. میترا عبدی کارگردان و تهیه کننده مجموعه پویانمایی خروس زیرک، روباه کلک گفت: فصل جدید مجموعه با وفاداری به فضای ریتمیک و موزیکال قصه های خود در سری قبل، سعی دارد همچنان با محوریت قرار دادن دو موضوع شکار و شکارچی راوی داستان های خود باشد در واقع مخاطب در این سری نیز شاهد تلاش های روباه برای شکار دم طلا خروس دهکده خواهد بود با این تفاوت که دم طلا با زیرکی های متنوع و بیشتری روباه داستان را ناکام می گذارد. او افزود: مهمترین شاخصه سری جدید این مجموعه تمرکز بر جایگاه روستا به عنوان یکی از مهمترین مولفه های هویتی و توسعه ای در کشور است. همچنین تاکید بر حوزه گردشگری از دو منظر طبیعت و آثار باستانی، معرفی ابزارهای جدید کشاورزی با نگاه به مصرف بهینه منابع، حفظ آداب و سنن و فرهنگ بومی محلی و فولکلور، تاکید بر حفظ تنوع زیستی در کشور (درختان،رودها......) و تبیین مسئولیت همگانی در این زمینه، تاکید بر حفظ منابع پایه زیست محیطی همچون آب، خاک، درختان، مراتع و ....، تاکید بر به کارگیری راهکارهای توسعه ی سبز در صنایع، استفاده از نیروگاه خورشیدی بادی، خودداری از مصرف پلاستیک و موادی که بازیافت آن دشوار است از دیگر محورهای فصل جدید خخروس زیرک، روباه کلک هستند که داستان این پویانمایی بر مبنای آن ها به رشته تحریر درآمده و مصور گشته است. عبدی با بیان اینکه شناساندن آسیب های ناشی از فزونی زباله و ضایعات و مخاطرات انباشت و دفن نامناسب آنها و نیز آلوده سازی رودخانه ها و جنگل ها یکی دیگر از محورهای تولید سری جدید این پویانمایی است ادامه داد: در این سری نیز همچنان کاراکترهای گل بی بی، مادر بزرگ دم طلا، خروس، حنا مرغ، شنگول بز، ابری سگ خانهی گل بی بی و روباه کلک از شخصیتهای اصلی هستند البته کاراکترهای جدیدی نیز به جهت خلق داستان های متنوع تر به این مجموعه اضافه شده اند. وی بیان کرد: تکنیک تولید این مجموعه به صورت تکنیک دو بعدی بوده که شخصیت ها قابلیت چرخش کل بدن را دارا هستند. عبدی با بیان اینکه کشور هم اکنون با ساخت تولیدات با کیفیت و استاندارد انیمیشنی توانسته در بازارهای جهانی مطرح شود خاطرنشان کرد: در این فصل از مجموعه پویانمایی خروس زیرک، روباه کلک سعی شده با استفاده از داستان های پند آموز و فولکلور ضمن افزایش سطح آگاهی مخاطب به آن ها آموزش داده شود که چگونه در مواجهه با خطرات احتمالی تصمیم درست اتخاذ کنند.

آخرین اخبار

. «معماهای فرید» در قاب شبکه دو . پویانمایی های انتخاباتی روی آنتن شبکه ها . پرواز پر سعادت . مهارت آموزی در قاب پویانمایی . «پهلوانان» در شبکه قرآن . «سارا و سامان ۳» در قاب شبکه پویا . نگاهی به مجموعه پویانمایی مهارتهای زندگی . گزارشی از پویانمایی مهارت‌های زندگی . آنی ومانی با رعایت تمام استاندارهای بین المللی به تولید رسید . «آنی و مانی» ضمن سودآوری ارزی، مروج فرهنگ ایرانی است . «مهارت های زندگی» درقاب شبکه دو . شیرین مثل «شکرستان» . «مثل نامه» در شبکه قرآن . شهد شکرستان به کام مخاطبان (گزارش «جام‌جم» از یک پویانمایی پرطرفدار در گفت‌و‌گو با تهیه‌کننده) . «قصه‌های ریرا» برای خردسالان . «شکرستان» در قاب شبکه یک . سه پویانمایی به زودی در قاب سیما . روند تولید پویا نمایی «دشت پر ماجرا» از تولید تا پخش . جوانمردان در قاب امید . فرهنگ عامه در قاب پویانمایی . پویانمایی جدید «چیا» . «قصه‌های ریرا» برای خردسالان . پویانمایی‌های خانواده‌محور . تولید یک مجموعه پویانمایی جدید . پویانمایی «موزه» از شبکه کودک . تولید فصل جدید ماجرا‌های «خروس زیرک، روباه کلک» . تولید فصل جدید «جوانمردان» . اهمیت مقاومت در پویانمایی «دشت پرماجرا» . نوروز 1403 در صبا . «دشت پرماجرا»، نوروز از سیما . انیمیشن سینمایی "بی پلاک" تندیس طلایی جشنواره پویانمایی تهران را از آن خود کرد . فصل جدید «چیا» به زودی در سیما . انتخابات در قالب پویانمایی . درخشش صبا در سومین جشنواره تولیدات پویانمایی و عروسکی . شکر تی وی با موضوع انتخابات . ساخت پویا نمایی فیل کوچولو . موفقیت پویانمایی «سلام بر ابراهیم» در جشنواره فانوس . همراه با فیل کوچولو در نوروز و تابستان ۱۴۰۳ . «قصه های سلام» راوی داستان هایی از قرآن خواهد شد . ساخت فصل جدید پویانمایی «فینگیلیا» . پویانمایی هایی با مضمون انتخابات و تاثیر مشارکت حداکثری در سرنوشت مردم . فصل جدید پویانمایی دنیای آبی در دست ساخت . پنج قسمت اول پویانمایی مادر کونیکو آماده شد . حفظ تنوع زیستی از محورهای سری جدید «خروس زیرک، روباه کلک» . تولید فصل جدید پویا نمایی موزه . ساعت پویا در دست تولید . گزارش «جام‌جم» از آثار در حال تولید مرکز پویانمایی صبا . پویانمایی با هم بسازیم در شبکه آموزش . ۴۵ مجموعه پویانمایی در خط تولید . پویانمایی‌های در دست تولید رسانه ملی

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها

© تمام حقوق این سایت متعلق به مرکز پویا نمایی صبای صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران است.
تمام حقوق این سایت متعلق به مرکز پویا نمایی مرکز پویا نمایی صبا صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران می باشد.