اپلیکیشن مرکز پویا نمایی صبا
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

تعداد بازدید:8
روابط عمومی مرکز پویانمایی صبا

«آنی و مانی» ضمن سودآوری ارزی، مروج فرهنگ ایرانی است

یک تهیه‌کننده پویانمایی بهره‌برداری از فیلم‌نامه‌ها با استاندارهای جهانی را مهم در جهت ارزآوری و حمایت از فرهنگ بومی خواند.

محمدمهدی نخعیراد تهیهکننده پویانمایی آنی و مانی در گفتوگو باخبرگزاری میزاندرباره مضمون این پویانمایی گفت: این اثر مجموعهای ایرانی است که در ژانر خانوادگی و کودکانه اقدام به تولید محتوا کرده و سبک درست زندگی کردن را به خردسالان و کودکان آموزش میدهد، از این رو در ساخت فیلمنامه بر طبق استانداردهای جهانی حرکت کرده است. وی ادامه داد: پویانمایی آنی و مانی درباره دو کودک به نام مانی و آنی ماجراجوییهای کنجکاوانه دارد و نکاتی را بیان میکند. این برنامه به مخاطب کودک خود نشان میدهد که میتواند برای اجرایی کردن ایدههای خودش دست به ساخت برخی از وسایل و اسباببازیها بزند. نخعی راد درباره استانداردهای به کاررفته در فیلمنامه پویانمایی آنی و مانی تاکید کرد: در طراحی شخصیتها به سراغ مهدکودکها و کودکان رفته و با از آنها مشورت گرفتیم در عین حال برای نوشتن فیلمنامه نیز از دو روانشناس کودک بهره بردیم و از راهنماییهای استفاده کردیم. بدین ترتیب راه و رسم نگارش و خطوط اصلی تولید اثر در حوزه کودکان را مشخص کرده بر اساس آن حرکت کردیم و چهارچوبها و استانداردهای جهانی برای ساخت فیلمنامه پویانمایی کودکان بهکار گرفتیم. وی ادامه داد: پویانمایی آنی و مانی به شیوه دوبعدی در نظر گرفته شده و اشکالی ساده در قالب حیوانات با رنگهای جذاب برای کودکان در نظر گرفته شده است. به عبارتی کاری که زیاد شلوغ نباشد و در عین سادگی بتواند انتقالدهنده مفاهیم اصلی داستانها باشد. تهیهکننده پویانمایی آنی و مانی درباره رتبه فیلمنامه این اثر گفت: از همان ابتدا در نظر داشتیم تا کاری که تولید میکنیم علاوه بر بازار داخل در خارج نیز بتواند حضور پیدا کند بنابراین چهارچوبها و شاخصهای ویژهای را در این اثر مد نظر قراردادیم. این فیلمنامه توانست در جشنواره اروپا که در فرانسه برگزار شد، رتبه سوم را کسب کند. پیش از این نیز فیلمنامه را برای یکی از شرکتهای تولیدکننده پویانمایی فرستادیم و نکاتی برای ساخت این اثر ارائه شده بود که اعمال شد بدین ترتیب مسیر حضور پویانمایی به عرصه جهانی نیز فراهم شد. نخعیراد به پخش این اثر در مهدکودکها اشاره و بیان کرد: برای اینکه بتوانیم بازخوردها را مورد بررسی قرار دهیم، بخشهایی از این پویانمایی را در مهدکودکها ارائه کردیم، بازخوردها قابل توجه بود و نشان میداد که کودکان علاقه بسیاری به کاراکترها پیدا کرده و خانه ادامه آن هستند. وی توانمندیهای صنعت پویانمایی ایران را مورد بررسی قرار داده و افزود: انیماتورهای بسیار خوبی را در ایران داریم. افرادی که توانستهاند علیرغم بعضی از دشواریهای کار ارتباط خوبی با تولیدکنندگان خارج از کشور پیدا کنند و بخشهایی از پویانماییها خارجی را به صورت سفارشی تولید کنند. البته چون دستمزدهای خوبی در ایران وجود ندارد، انیماتورها پس از مدتی کار ترجیح میدهند تا در خارج از کشور فعالیت کنند، بنابراین مهاجرت میکنند. این تهیهکننده در پایان تصریح کرد: پویانمایی آنی و مانی تلاش داشته تا دستمزدهای قابل قبولی را برای انیماتورها در نظر بگیرد و پس از فروش اثر به کشورهای دیگر از فواید ارزی آن بهرهبرداری کرده وکمبود بودجهای که از طرف سازمان صدا و سیما برای پویانمایی آنی و مانی در نظر گرفته شده است، تامین کند.

آخرین اخبار

. «معماهای فرید» در قاب شبکه دو . پویانمایی های انتخاباتی روی آنتن شبکه ها . پرواز پر سعادت . مهارت آموزی در قاب پویانمایی . «پهلوانان» در شبکه قرآن . «سارا و سامان ۳» در قاب شبکه پویا . نگاهی به مجموعه پویانمایی مهارتهای زندگی . گزارشی از پویانمایی مهارت‌های زندگی . آنی ومانی با رعایت تمام استاندارهای بین المللی به تولید رسید . «آنی و مانی» ضمن سودآوری ارزی، مروج فرهنگ ایرانی است . «مهارت های زندگی» درقاب شبکه دو . شیرین مثل «شکرستان» . «مثل نامه» در شبکه قرآن . شهد شکرستان به کام مخاطبان (گزارش «جام‌جم» از یک پویانمایی پرطرفدار در گفت‌و‌گو با تهیه‌کننده) . «قصه‌های ریرا» برای خردسالان . «شکرستان» در قاب شبکه یک . سه پویانمایی به زودی در قاب سیما . روند تولید پویا نمایی «دشت پر ماجرا» از تولید تا پخش . جوانمردان در قاب امید . فرهنگ عامه در قاب پویانمایی . پویانمایی جدید «چیا» . «قصه‌های ریرا» برای خردسالان . پویانمایی‌های خانواده‌محور . تولید یک مجموعه پویانمایی جدید . پویانمایی «موزه» از شبکه کودک . تولید فصل جدید ماجرا‌های «خروس زیرک، روباه کلک» . تولید فصل جدید «جوانمردان» . اهمیت مقاومت در پویانمایی «دشت پرماجرا» . نوروز 1403 در صبا . «دشت پرماجرا»، نوروز از سیما . انیمیشن سینمایی "بی پلاک" تندیس طلایی جشنواره پویانمایی تهران را از آن خود کرد . فصل جدید «چیا» به زودی در سیما . انتخابات در قالب پویانمایی . درخشش صبا در سومین جشنواره تولیدات پویانمایی و عروسکی . شکر تی وی با موضوع انتخابات . ساخت پویا نمایی فیل کوچولو . موفقیت پویانمایی «سلام بر ابراهیم» در جشنواره فانوس . همراه با فیل کوچولو در نوروز و تابستان ۱۴۰۳ . «قصه های سلام» راوی داستان هایی از قرآن خواهد شد . ساخت فصل جدید پویانمایی «فینگیلیا» . پویانمایی هایی با مضمون انتخابات و تاثیر مشارکت حداکثری در سرنوشت مردم . فصل جدید پویانمایی دنیای آبی در دست ساخت . پنج قسمت اول پویانمایی مادر کونیکو آماده شد . حفظ تنوع زیستی از محورهای سری جدید «خروس زیرک، روباه کلک» . تولید فصل جدید پویا نمایی موزه . ساعت پویا در دست تولید . گزارش «جام‌جم» از آثار در حال تولید مرکز پویانمایی صبا . پویانمایی با هم بسازیم در شبکه آموزش . ۴۵ مجموعه پویانمایی در خط تولید . پویانمایی‌های در دست تولید رسانه ملی

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها

© تمام حقوق این سایت متعلق به مرکز پویا نمایی صبای صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران است.
تمام حقوق این سایت متعلق به مرکز پویا نمایی مرکز پویا نمایی صبا صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران می باشد.