اپلیکیشن مرکز پویا نمایی صبا
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

تعداد بازدید:10
روابط عمومی مرکز پویانمایی صبا

نگاهی به مجموعه پویانمایی مهارتهای زندگی

در مجموعه مهارت‌های زندگی که از شبکه دو سیما پخش می‌شود، مخاطبان ۷ تا ۱۴ سال با روش ها و راهکارهای عملی با این مهارتها آشنا می شوند.

مهراب ناصری تهرانی کارگردان و سرپرست نویسندگان مجموعه مهارتهای زندگی در گفتگو با شبکه خبر در بخشی از سخنانش درباره مهارتهای زندگی گفت: مهارتهای زندگی یعنی بخشی از رفتارهایی به ظاهر پیش پا افتاده است. ما در این مجموعه با روش و راهکارهای عملی، این مهارتها را آموزش میدهیم، مهارتهایی مثل خوب حرف زدن، خوب گوش کردن، احترام به خود و دیگران و نقدپذیری و نقد سازنده. وی درباره انتخاب موضوعات افزود: موارد آموزشی مخصوصا برای آموزش در سنین کودک و نوجوان که بیشترین تاثیر پذیری را دارند مواردی زیادی است این نکات و موضوعات را با استفاده از مشاوران تربیتی و مذهبی انتخاب می کنیم و تبدیل می کنیم به فیلم نامه با توجه به شخصیتهای که در داستانمان پیش بینی کرده بودیم برای این کار. وی گفت: خیلی از مهارتها در گروه هم سالان متفاوت است، بعضی موارد این آموزشها و مهارتها را در کنار بچهها به بزرگترها و والدین هم آموزش می دهیم یعنی خطایی که از طرف یک بزرگتر اتفاق میافتد و بچهها شاهد آن هستند و به اشتباه آن را انجام میدهند ما در داستان هم رفتار آن بزرگتر را اصلاح میکنیم و هر رفتار بچهها را. وی در پاسخ به این سوال که ممکن است دچار تکرار شوید هم به لحاظ محتوا و تکرار افزود: در مجموعه مهارتهای زندگی یکی از دلایلی که ما وارد تکرار نشدیم گستردگی کار است، ما ۵۴۰ شخصیت داریم، فضاهای مختلفی داریم و برای هر کدام از این مهارتهایی که قرار است آموزش بدهیم به بچهها شخصیت مناسب خودش را قرار میدهیم و هیچ وقت دچار تکرار نمی شویم. وی درباره روند کار گفت: بعد از نوشتن فیلم نامه، وارد بخش تولید میشویم، براساس داستان و موضوع، شخصیت ها یا ساخته میشوند یا اگر شخصیت اصلی باشد آنها را آماده میکنیم و در اختیار تیم تولید قرار داده میشود. بعد از تولید کار برای تدوین و صداگذاری و دوبلاژ آماده می شود و نظارت نهایی. وی گفت: برای هر قسمت تقریبا سی روز زمان صرف میکنیم. از نظر زمانی، ده دقیقه کار تولید میشود. در قمست تولید حدود ۵۰ نفر از بچههای تولید درگیر مجموعه هستند. وی درباره طراحی شخصیتها گفت: شخصیتهای اصلی وجود دارند ولی شخصیتهای فرعی به مرور به داستان اضافه می شوند. وی درباره فصل جدید گفت: سری جدید شامل ۵۲ قسمت است که در حال نوشتن است و تنها تفاوتی که با بخش های قبلی دارد بیشتر به مسایل و آموزه های قرآنی می پردازیم. به محض اینکه ما بخش فیلم نامه را تمام کنیم وارد بخش تولید می شویم و قسمت های جدید برای سال ۱۴۰۴ است. وی در پاسخ به این سوال که این کار در جایی دیگر هم پخش شده است گفت: از طریق روابط عمومی سازمان صداوسیما بازخوردهایی که گرفتیم متوجه شدیم که در بعضی از مدارس سیستم آموزشی مدرسه برای اینکه بعضی از مهارتها را برای بچهها آموزش بدهند و آنها را آشنا کند با بعضی از این مهارتها از این مجموعه استفاده کردند و روزهای بعد بچهها خلاصهای از داستان را با توجه به برداشت خودشان به عنوان تکلیف ارایه کردند. وی درباره دشواری تولید این نوع مجموعه ها هم گفت: در تولید کارهایی با این تعداد قسمت بیشترین معضلی که داریم بحث نیروی انسانی است و حفظکردن این نیروها و تداوم شان و کارهای شان، برای اینکه تجربه پیدا میکنند و این تجربه خیلی گرانقدر است اگر فاصله بیفتد بین تولید فصلهای مختلف، حفظ کردن نیروها مشکل میشود.

آخرین اخبار

. «معماهای فرید» در قاب شبکه دو . پویانمایی های انتخاباتی روی آنتن شبکه ها . پرواز پر سعادت . مهارت آموزی در قاب پویانمایی . «پهلوانان» در شبکه قرآن . «سارا و سامان ۳» در قاب شبکه پویا . نگاهی به مجموعه پویانمایی مهارتهای زندگی . گزارشی از پویانمایی مهارت‌های زندگی . آنی ومانی با رعایت تمام استاندارهای بین المللی به تولید رسید . «آنی و مانی» ضمن سودآوری ارزی، مروج فرهنگ ایرانی است . «مهارت های زندگی» درقاب شبکه دو . شیرین مثل «شکرستان» . «مثل نامه» در شبکه قرآن . شهد شکرستان به کام مخاطبان (گزارش «جام‌جم» از یک پویانمایی پرطرفدار در گفت‌و‌گو با تهیه‌کننده) . «قصه‌های ریرا» برای خردسالان . «شکرستان» در قاب شبکه یک . سه پویانمایی به زودی در قاب سیما . روند تولید پویا نمایی «دشت پر ماجرا» از تولید تا پخش . جوانمردان در قاب امید . فرهنگ عامه در قاب پویانمایی . پویانمایی جدید «چیا» . «قصه‌های ریرا» برای خردسالان . پویانمایی‌های خانواده‌محور . تولید یک مجموعه پویانمایی جدید . پویانمایی «موزه» از شبکه کودک . تولید فصل جدید ماجرا‌های «خروس زیرک، روباه کلک» . تولید فصل جدید «جوانمردان» . اهمیت مقاومت در پویانمایی «دشت پرماجرا» . نوروز 1403 در صبا . «دشت پرماجرا»، نوروز از سیما . انیمیشن سینمایی "بی پلاک" تندیس طلایی جشنواره پویانمایی تهران را از آن خود کرد . فصل جدید «چیا» به زودی در سیما . انتخابات در قالب پویانمایی . درخشش صبا در سومین جشنواره تولیدات پویانمایی و عروسکی . شکر تی وی با موضوع انتخابات . ساخت پویا نمایی فیل کوچولو . موفقیت پویانمایی «سلام بر ابراهیم» در جشنواره فانوس . همراه با فیل کوچولو در نوروز و تابستان ۱۴۰۳ . «قصه های سلام» راوی داستان هایی از قرآن خواهد شد . ساخت فصل جدید پویانمایی «فینگیلیا» . پویانمایی هایی با مضمون انتخابات و تاثیر مشارکت حداکثری در سرنوشت مردم . فصل جدید پویانمایی دنیای آبی در دست ساخت . پنج قسمت اول پویانمایی مادر کونیکو آماده شد . حفظ تنوع زیستی از محورهای سری جدید «خروس زیرک، روباه کلک» . تولید فصل جدید پویا نمایی موزه . ساعت پویا در دست تولید . گزارش «جام‌جم» از آثار در حال تولید مرکز پویانمایی صبا . پویانمایی با هم بسازیم در شبکه آموزش . ۴۵ مجموعه پویانمایی در خط تولید . پویانمایی‌های در دست تولید رسانه ملی

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها

© تمام حقوق این سایت متعلق به مرکز پویا نمایی صبای صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران است.
تمام حقوق این سایت متعلق به مرکز پویا نمایی مرکز پویا نمایی صبا صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران می باشد.