اپلیکیشن مرکز پویا نمایی صبا
دریافت نسخه اندروید

تندیس جشنواره کودک و نوجوان هندوستان برای «فینگیلیا»

تندیس جشنواره کودک و نوجوان هندوستان برای «فینگیلیا»

تهیه‌کننده:

کاوه کنعانی

کارگردان:

کاوه کنعانی

همزمان با تولید فصل جدید «فینگیلیا»، این پویانمایی تندیس "SIFFCY " بکی از بزرگ ترین جشنواره کودک و نوجوان کشور هندوستان را از آن خود کرد‎‎

معرفی برنامه

«فینگیلیا» عنوان مجموعه ای از گروه خردسال مرکز پویانمایی صبا است که تا کنون در قالب سه فصل پر مخاطب، به کارگردانی و تهیه کنندگی کاوه کنعانی تولید و روی آنتن رفته است.

این پویانمایی که این روزها در حال  تولید سری جدید خود است، با یکی از داستان های  فصل سوم خود باعنوان "چرا گل زرافه پژمرده شد؟" در نهمین جشنواره بین المللی اسمایل هندوستان SIFFCY که یکی از بزرگترین جشنواره های بین المللی کودکان و نوجوانان به لحاظ مقیاس مخاطب و وسعت برگزاری است حضور یافت و موفق شد تا با دریافت تندیس، مقام بهترین فیلم کوتاه این دوره از جشنواره را از آن خود کند.

"کاوه کنعانی " تهیه کننده و کارگردان مجموعه انیمیشن «فینگیلیا» گفت:  جشنواره SIFFCY هند که یکی از بزرگترین رویدادهای بین المللی است که هر سال برگزار می شود؛ همچنین به لحاظ مقیاس مخاطبان و گستره برگزاری نیز از بزرگترین ها به شمار می آید. این جشنواره با هدف  معرفی و آشنا نمودن کودکان ونوجوانان با مدیوم سینما‌ هر ساله در "دهلی نو" برگزار می شود.

تهیه کننده «فینگیلیا» افزود: در این‌دوره از جشنواره از میان صد ها اثر ارسالی از سراسر جهان ،  ۱۵۰ اثر  از کشور های مختلف به مرحله نهایی و مسابقه راه یافتند که در ۱۵ بخش تخصصی با هم به رقابت پرداختند. همچنین همزمان با برگزاری این جشنواره ، آثار برگزیده ، در بیش از ۵۰ سینما و مدرسه در سطح کشور و برای بیش از صد هزار نفر مخاطب کودک و نوجوان نمایش داده شد البته  همزمان با اکران در جشنواره ، تولیدات سینمایی و پویانمایی به صورت مجازی نیز نمایش داده شدند .

کنعانی اظهار داشت: در هر دوره ، جشنواره SIFFCY ،  براساس سیاست های محتوای آموزشی و سازنده برای مخاطب کودک تعدادی آثار را  از تمام کشور های دنیا انتخاب می کنند و آثار منتخب در بخش های مختلف، مورد قضاوت داوران بین المللی وحرفه ای و داوران کودک و نوجوان قرار می گیرند‪.

وی با بیان اينکه هدف این رویداد  بین المللی (SIFFCY ) تشویق و قدردانی از تلاش‌های فیلمسازانی است که سینمایی با کیفیت برای کودکان، در سراسر جهان تولید می‌کنند. ادامه داد: در میان آثار ارسالی از سراسر جهان  و البته منتخب «فینگیلیا» توانست در بخش  فیلم کوتاه و از میان اثار راه یافته به مرحله نهایی، جایزه بهترین فیلم کوتاه را دریافت کند و این جایزه به دلیل روش داستان گویی ،نوع نگاه منحصر به فرد ونیز ساختار بصری متفاوت  به این پویانمایی تعلق گرفت.

کارگردان و تهیه کننده «فینگیلیا» گفت: تا کنون سه فصل و به طور کل  ۹۶ قسمت از مجموعه «فینگیلیا» با رویکردی جدید ومتفاوت به لحاظ روش بیان داستان و محتوا، در قالبی سرگرم کننده و جذاب برای مخاطب خردسال، به سفارش مرکز صبا تولید شده و هم اکنون فصل چهارم آن نیز در حال تولید است.

"کنعانی" در ارتباط با انیمیشن «فینگیلیا» افزود : «فینگیلیا» یک مجموعه برای مخاطب خردسال و کودک است که از سال ۹۷ از طریق شبکه‌های سیما خصوصا شبکه پویا مهمان خانه‌های مخاطبان بوده‌ و طی این چند سال تمام تلاش ما به عنوان تیم تولید این مجموعه بر این بوده‌ که «فینگیلیا» در هر فصل نسبت به فصل‌های گذشته تفاوت و پیشرفت‌های خوبی داشته‌باشد. از این رو در تولید سری جدید آن نیز تمام سعی خود را به کار بستیم تا محتوا و داستان مجموعه  با توجه به بازخورد مخاطبان وکارشناسی‌های انجام شده به تولید برسد و داستان‌ها کیفیت و قدرت بیشتری نسبت به فصل‌های گذشته داشته باشند و به لحاظ قوام داشتن نیز محکم و راسخ تر لحاظ شوند تا در ارتباط گیری با مخاطب بهتر عمل کنند.

شخصیت‌ها در این انیمیشن قوام بیشتری نسبت به گذشته پیدا کرده‌اند و هر شخصیت هویت، رفتار و حتی دایره لغات خودش را پیدا کرده که این موضوع به پیشبرد درست و حرفه‌ای داستان، فیلمنامه، ارتباط و سمپات بیشتر مخاطب با شخصیت‌ها و داستان کمک می‌کند.

"کاوه کنعانی" درباره موضوعاتی که «فینگیلیا» به آن اشاره داشته‌ و خواهند داشت، بیان کرد: «فینگیلیا» به تمام مسائل و موضوعات مورد بحث دو حوزه تربیت و آموزش خردسال و کودکان ورود کرده‌است. از آموزش ابتدایی و قابل فهم مسائل مربوط به بلایای طبیعی و چگونگی مواجهه با زلزله و توفان تا موضوعات مربوط به صرفه‌جویی انرژی و آب یا مسائل محیط‌زیستی و رفتار با طبیعت اطراف، در این مجموعه مورد بررسی قرار گرفته و همچنین در این مجموعه انیمیشن به زندگی اجتماعی کودکان مانند شناخت حریم‌خصوصی و ارتباط با دیگران و کار گروهی اشاره شده ‌است.

وی در پایان پیرامون حضور «فینگیلیا» در جشنواره SIFFCY هند خاطرنشان کرد : در کنار جشنواره، جلسات گفتگو درباره فیلم نیز برگزار شد که از جمله  آنها می توان به برگزاری پنلی  در راستای  نقش سینما در محیط زیست اشاره کرد و با توجه به موضوع « چرا گل زرافه پژمرده شد؟» درباره این فیلم نیز با حضور نویسنده بحث و گفت و گو شد .

همچنین فیلم برای بچه های دو مدرسه در حومه دهلی با حضور نویسنده فیلم  نمایش داده شد و پس  از آن بچه ها سوالات و نظراتشان را درباره این اثر وبه طور  کلی انیمیشن مطرح  کردند.

اخبار مرتبط

© تمام حقوق این سایت متعلق به مرکز پویا نمایی صبای صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران است.
تمام حقوق این سایت متعلق به مرکز پویا نمایی مرکز پویا نمایی صبا صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران می باشد.